Ana SayfaGundemYeni Emoji ifadeleri göründü!

Yeni Emoji ifadeleri göründü!

Yeni Emoji ifadeleri görüldü. Geçtiğimiz yıl 200’e yakın yeni ifade kazanan Emoji klavyeleri tekrar güncellenecek.

Mobil cihazlarla birlikte hızla yaygınlaşan Emoji ifadeleri şimdi yeniden güncellenecek. En son geçtiğimiz yıl iOS 9 sürümüyle güncellenen, daha sonra Nexus cihazlara dağıtılan yeni ifadelere tekrar yenileri eklenecek. Bu sefer sayı 100’ün altında.

Yeni Emoji ifadeleri hangileri?

Aşağıdaki görselde yer alan 67 yeni Emoji karakteri önümüzdeki günlerde iOS ve Anodroid cihazlara eklenecek. Unicode 9.0 içerisindeki bu ifadelerin tam olarak ne zaman dağıtılmaya başlanacağı bilinmiyor. Yarasa, ördek, madalya, boks eldiveni, kaleci, şans işareti, motosiklet, kano, alışveriş arabası, tüfek, kaşık, patates ve havuç gibi oldukça güzel tasarlanmış bu yeni ifadeler şimdiden heyecan uyandırıyor.

Diğer yandan Emoji klavyesinin kalabalıklaşması, ifadeleri bulmayı ve kullanmayı giderek güçleştiriyor. İfadeleri kategorize etmek için yeni bir yönteminde Emoji klavyelerine gelmesi bekleniyor. Eklenen her yeni ifade ile alışılan eski düzen değişiyor. Söz konusu güncellemenin yine ilk etapta iOS platformuna gelmesi bekleniyor. iOS 9.3 ile beklenen çok sayıda yenilikten biri de bu olabilir. Android tarafında kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekecek. Çünkü yeni Emoji ifadeleri ilk etapta Nexus cihazlara, ardından üçüncü parti üreticilerin cihazlarına geliyor.

Yeni Emoji ifadeleri

iPhone fotoğrafçılığı için 4 aksesuar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting