Yapay Zeka Destekli ExpertBook’lar İş Yerinde Devrim Yaratıyor

ExpertBook CX54 Chromebook

Yapay zeka geleceğini karşılıyor: ASUS, Intel Core Ultra mimarisi ve yapay zekadan yararlanan ExpertBook B5 ve B3 ile verimlilikte yeni bir çağ başlatıyor

 

ASUS Business, verimliliği, güvenliği ve sürdürülebilirliği yeniden tanımlayan yapay zeka destekli yeni ticari bilgisayar serisini tanıttı.

ASUS ExpertBook B5, ASUS B3, ASUS CX54 Chromebook Plus  ve yeni 2024 ExpertCenter serisi – ASUS ExpertCenter D7 SFF ve ASUS ExpertCenter D9 Mini Tower – bu teknolojik sıçramanın ön saflarında yer alıyor ve güçlü yapay zeka özellikli teknoloji, benzersiz güvenilirlik ve basitleştirilmiş yönetim sunarken, ASUS’un ünlü olduğu sürdürülebilirlik taahhütlerini de ilerletiyor.

Özellikle ASUS ExpertBook B5, ASUS’un ilk yapay zeka destekli iş dizüstü bilgisayarı ve şirket, ASUS CX54 Chromebook Plus’ın en yeni Intel Core Ultra işlemcilerle desteklenen dünyanın ilk Chromebook’u ve yepyeni ASUS ExpertBook Chromebook Plus serisinin ilk ürünü olduğunu açıklamaktan heyecan duyuyor.

ExpertBook CX54 Chromebook

Yapay zekanın geleceğini yakalamak: Verimliliğin itici gücü

CX54 Chromebook Plus’ın yanı sıra en yeni  B5 ve B3 serileri, kullanıcı üretkenliğini ve deneyimlerini geliştirmek için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor.

ASUS, bir sonraki iş özellikleri dalgasını etkinleştirmek için CPU, GPU ve NPU yapay zeka motorlarını birleştiren Intel Core Ultra mimarisi ve yapay zekaya özel çip üzerinde sistem (SoC) ile benzeri görülmemiş bir güç verimliliği sunuyor. ExpertCenter D9 Mini Tower ile NVIDIA GeForce RTX 4060’ın kullanılabilirliği, yapay zeka hesaplamasını hızlandırarak iş profesyonelleri için üretkenliği dönüştürüyor.

Ayrıca, gelişmiş üretkenlik için yenilenmiş Intel Core 7 işlemciye sahip en yeni ASUS B9 (B9403CVAR) da tanıtıldı. Bu model, AI-ses izi gürültü azaltıcı mikrofon, AI destekli uzak alan toplama ve AI güdümlü gürültü engelleme gibi AI konferans özelliklerinin yanı sıra mükemmel görsel-işitsel deneyimler ve kesintisiz toplantılar için AI ile geliştirilmiş bir kamera ile donatılmış.

Günümüz iş dünyasında yapay zeka destekli performansın önemi yadsınamaz. Profesyoneller, bireysel tercihlere hitap eden ve günlük görevleri basitleştiren akıllı kullanıcı deneyimleri arıyor. Buna ek olarak, kullanıcılar giderek daha bağlantılı bir dünyada gezinirken veri güvenliği ve gizlilik çok önemli hale geldi. ASUS, yapay zekalı bilgisayar talebindeki bu eğilimlerin farkında ve yapay zeka özellikli teknolojimiz bu kritik ihtiyaçları karşılıyor.

AI özellikli teknolojilere sahip ExpertBook B5 ve B3 serileri, AI iş yüklerini üstlenirken gelişmiş grafik performansı ve güç verimliliği sağlayan AI mimarisine sahip en yeni Intel Core Ultra 7 işlemciye ve isteğe bağlı güçlü NVIDIA GeForce RTX 2050’ye kadar ayrık grafiklere sahip.

Çift SSD yuvası, 64 GB’a kadar belleği destekleyen çift DDR5 SO-DIMM yuvası ve son teknoloji WiFi 7 ile bu yeni modeller, yapay zeka iş yükleri için olağanüstü işlem gücü ve yıldırım hızında ve çok yönlü bağlantı sunuyor. Bu, yapay zekanın günlük işleri kolaylaştırmasıyla işletmelerin üretkenlikte önemli bir artış yaşayacağı anlamına geliyor.

Gears of War Collection Test Aşamasında