Redmi Note 9 Helio G70 kullanabilir!

Redmi Note 9 Pro

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yarın yeni telefonu ile karşımıza çıkacak. Redmi Note 9 modeline MediaTek Helio G70 işlemcinin kullanılacağı sızdı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bildiğiniz gibi uygun fiyatlı telefonlar üretmek için Redmi markasını kullanıyor. Ülkemizde fiyatından dolayı oldukça popüler olan Note 8 ve Note 8 Pro modellerine 12 Mart 2020 yani yarın yeni üyeler eklenecek. Redmi Note 9 ve Note 9 Pro ile karşımıza çıkacak olan firmanın bugün hangi yonga setlerini kullanacağı ortaya çıktı.

Geekbench testinde ortaya çıkan Note 9 ve 9 Pro modelleri işlemci konusunda birbirinden ayrışacak. Note 9 modelinde MediaTek’in Helio G70 yonga seti kullanılacakken, 9 Pro modelinde ise Snapdragon 720G yonga setine yer verilecek.

Xiaomi uzaya Mi 10 Pro kamerasını göndermiş! Bakalım Mi 10 Pro uzayda nasıl fotoğraf çekiyor?

Note 9 modeli Geekbench’in tek çekirdek bölümünden 345 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 1247 puan almayı başarıyor. Pro modeli ise tek çekirdek bölümünden 569 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 1755 puan alıyor.

Redmi Note 9

Fiyat/performans konusunda kullanıcıları oldukça memnun edecek olan bu modellerde yine dörtlü kamera kurulumu bulunacak. Ancak bu kameraların kaç Megapiksel çözünürlüğüne sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Bu dörtlü kameraların ana kamera + telefoto + macro + derinlik algılama sensörü olarak konumlandırılması bekleniyor. Fiyat konusunda ise bu iki modelinde 2.000 TL bandını aşacağını söyleyebiliriz. Muhtemelen ilk etapta 2.500 ile 2.800 TL arasında bir fiyatlandırma uygulanacak. Daha sonra tabii ki bu fiyatlar diğer değer kaybeden Android telefonlar gibi düşecek ve 2.200 – 2.500 seviyelerine kadar inecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir