Xiaomi Mi Pad 4 özellikleri ve fiyatı belli oldu

xiaomi mi pad 4

Genel itibariyle ürettiği akıllı telefon modelleriyle dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, tablet pazarındaki varlığını da devam ettiriyor. Xiaomi Mi Pad 4, önümüzdeki hafta satışa çıkıyor.

Tablet sektörünün son dönemde zor günler geçirdiği inkar edilemez bir gerçek. Öyle ki artık pek çok üretici bu pazardan çekilmiş durumda. Akıllı telefonların ekran boyutunun büyümesi, hiç şüphesiz en çok tablet pazarını etkiledi. Mevcut plus segmentindeki modellerin, mini tablet boyutuna yakın bir şekilde satışa sunulması, pazardaki dengeleri alt üst etti.

Son dönemde iyiden iyiye düşüşe geçen tablet sektöründe, aktif olarak faaliyet gösteren üretici sayısı, bir eldeki parmak sayısına eşit duruma geldi. Nitekim Xiaomi de bu şirketler arasında bulunuyor.

Genel olarak ürettiği akıllı telefon modelleriyle dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, şimdi de yeni tableti ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Xiaomi Mi Pad 4, uygun fiyatı ve makul özellikleriyle 25 Haziran’da raflardaki yerini alacak.

Xiaomi Mi Pad 4 özellikleri ile dikkat çekiyor

25 Haizran’da satışa sunulacak olan Xiaomi Mi Pad 4, özellikleri itibariyle orta segmente hitap eden bir tablet. Gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alacak olan Mi Pad 4, sistemini 4GB RAM ile destekleyecek.

xiaomi mi pad 4

6000 mAh kapasitesine sahip bir bataryadan beslenecek olan tablette, 13MP ana kameraya, 5MP’lik ön kamera eşlik edecek. 200 dolar civarında bir fiyata sahip olması beklenen tabletin ilk durağı ise Çin olacak.

Xperia XZ3 performans testinde ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir