Xiaomi Mi Pad 2’nin Başı Dertte

mi pad 2 2

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xiaomi Mi Pad 2, ciddi bir sorunla karşı karşıya. Tableti kullanan birçok kullanıcı tabletin kapandıktan sonra bir daha açılmadığını söylüyor.

Çin’in en büyük telefon ve tablet üreticilerinden biri olan Xiaomi‘nin popüler tableti Mi Pad 2’nin başı dertte. Geçtiğimiz yıl satışa sunulduğundan bu yana yoğun talep gören Xiaomi Mi Pad 2, bugüne kadar yüz binlerce sattı. Ancak tabletin karşılaştığı ciddi sorunlar, bu başarının önüne geçebilir. Kullanıcılardan gelen şikayetler, Mi Pad 2’nin öncülü olan Mi Pad aynı donanımsal soruna sahip olduğunu gösteriyor.

mi-pad-2

Xiaomi Mi Pad 2’nin şarjı tamamen bitince, tekrar şarj edilsede bir daha açılmıyor. Şarj bir kez yüzde 0’a inip de tablet kapanınca, saatlerce şarjda tutsanız da bir daha şarj olmuyor ve açılmıyor. Kullanıcı forumlarında paylaşılan bazı bilgiler, bu sorunun cihazla birlikte gelen şarj aletinden olabileceğini gösteriyor. Bazı kullanıcılar bu şarj aleti yerine farklı bir alet kullandıklarında sorunun ortadan kalktığını söylüyor. Ancak Xiaomi Mi Pad 2’nin şarj girişi USB Type-C olduğu için birçok kullanıcının elinde uyumlu bir şarj aleti bulunmuyor ve yenisini almaları gerekiyor. Xiaomi’nin bu sorun karşısında nasıl bir önlem alacağı merak konusu.

CES 2016: Metal Gövdeli Huawei GX8 Tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir