Xiaomi, Mi markasını yavaş yavaş kullanımdan kaldırıyor

Xiaomi, Mi markasını yavaş yavaş kullanımdan kaldırıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kısa süre önce Apple’ı geçerek dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi oldu. Artık ürünlerinin yeterince tanınabilir olduğu ve ek markalaşmaya ihtiyaç duymadığı ortada. XDA Developers yayınlanan bir rapora göre şirket, önümüzdeki aylarda Xiaomi adını taşıması planlanan yeni ürünlerle “Mi” markasını aşamalı olarak kaldıracak.

Şirket sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “2021’den itibaren Xiaomi’nin ‘Mi’ ürün serisinin adı ‘Xiaomi’ olarak değiştirilecek. “Bu değişiklik, küresel marka varlığımızı birleştirecek ve marka ile ürünleri arasındaki algı farkını kapatacak.” ifadelerini kullandı. Ancak Mi markası tamamen ortadan kalkmıyor. Şirketin Mi Home mağazaları ismini taşımaya devam edecek. Xiaomi ayrıca, bir sonraki telefon satın alımlarında tasarruf etmek isteyen tüketicileri hedefleyen Redmi cihazlarını satmaya devam edecek.

Xiaomi, Mi markasını yavaş yavaş kullanımdan kaldırıyor

Redmi markasının çok geçmeden daha fazla cihazda göründüğünü göreceğiz gibi görünüyor. Şirket sözcüsü, “Ürün serisi adlandırma kuralı – Xiaomi ve Redmi – zaman içinde ekosistemimize ve IoT ürünlerimize de uygulanacaktır” dedi. Xiaomi’nin Mi adını emekliye ayırmayı planladığı ihtimali, bu ayın başlarında şirketin yeni Mix 4 telefonunu sunduğunda ortaya çıktı. Böylelikle Çinli teknoloji devi için bir devin sonu geliyor diyebiliriz. Artık, yeni marka kimliğinin tanıtılmasıyla birlikte ana markanın altında iki farklı ürün serisi karşımıza çıkacak. Xiaomi serisi ürünleri amiral gemisi ve üst seviye cihazlar için kullanılacak. Redmi ürünleri ise gençlere ve daha erişilebilir fiyat seviyesine odaklanacak.

XPG LEVANTE 240 ARGB sıvı soğutma sistemiyle hem serinleyin, hem ışıldayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir