Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi Türkiye ateş püskürdü!

Xiaomi Türkiye ateş püskürdü!

ABD’nin Xiaomi’yi kara listeye almasının ardından Xiaomi Türkiye sert bir açıklamada bulundu. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

ABD geçtiğimiz gün beklenmedik bir kararla Xiaomi’yi kara listeye aldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Xiaomi hisseleri global pazarda büyük değer kaybetti. Huawei’nin başına gelenin kendi başına gelmesinden çekinen Çinli şirket bazı açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamaya göre Xiaomi yöneltilen suçlamaları reddediyor. Tabi ki kimse evet doğru biz yaptık demez.

Burada asıl önemli olan unsur ABD’nin kararından geri adım atıp atmayacağı. Şimdilik bu yönde atılmış bir adım yok. Muhtemelen Xiaomi de önümüzdeki günlerde Huawei’nin yaşadığı sorunları yaşayabilir. Fakat şimdilik bir sıkıntı yok gibi görünüyor. En azından yeni çıkacak olan Xiaomi modelleri için. Elbette durum değişebilir. Bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Türkiye ateş püskürdü!

Değerli Basın Mensubu;

Şirketimiz varlık gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütmekte ve tamamen bireysel ve ticari kullanıma yönelik ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz Çin ordusuna ait değildir, Çin ordusuyla herhangi bir bağı bulunmamaktadır ve NDAA’da (ABD Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası) belirtildiği şekilde “Komünist Çin Askeri Şirketi” değildir. Şirketimizin ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak üzere gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınacaktır.

Şirketimiz, bu sürecin olası sonuçlarının grup üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere detaylı incelemelerini sürdürmektedir. Gerekli olması halinde ilerleyen günlerde ek açıklamalar yapılacaktır.

Saygılarımızla

Vivo X60 Pro+ önümüzdeki günlerde geliyor

6 YORUMLAR

  1. Tabi askeri bir şirket değildir mutlaka ama çin kanunlarına göre ülke de üretilen her türlü teknoloji Çin ordusu ile paylaşılmak zorunda ve Xiaomi gibi tüm çinli teknoloji firmaları ne kadar da ordu şirketi olmasalarda teknolojilerinin ordu ile paylaşmak zorunda.. Huawei de aynı şekilde ve ayrıca bu şirketler hem çin içinde hemde çin dışında çoook korumacı ve piyasayı alt üst edecek düzeyde güçlü yapılar kuruyorlar.. Çinde ki insan hakları ihlallerini takip ediyorum ama Çin’in dünya için büyük bir bela olduğunu düşünüyorum.. Kontrol edilemez bir insan kaynağı büyük sorunlara neden olacak.. dünyanın yeni emperyal kominist kırması bir ülke ve durdurulması gerek.

  2. E Apple de ABD ordusunun kimsenin giki çıkmıyor hemde servet ödeniyor bir telefona bir araba alınacak kadar kimse Apple ABD demiyor üstelik CIA tüm bilgileri açık açık kullanmasına rağmen ey Amerika ticari olarak da perfermans olarak da millet mi secdigi icinmi tutuşsun sanki sende yapsın 3 binliralik TLF millet almadı adamlar hem TLF yapıyor hemde alt kısıma hitap ediyor diyemi tutusdunuz hele birde ara sayfadan googleden kurtulsalar bakın ozaman tadından yenmez

  3. kusura bakamyın ama bu bildiğin mızıkçılık.rakibin seni geçiyorsa senden daha iyi ise ona saygı duymalısın.apple ı geçen her çinli firma ambargoya mağruz kalıyor.ve bu hiç adil değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting