Xbox Series satışları için yılbaşı dopingi!

xbox game pass

Yılbaşı hediyesi için konsol almayı tercih edenler Xbox Series’i tercih etti. PlayStation 5 stoklarında yaşanan sıkıntı, Xbox Series’in satışlarının önemli oranda artmasını sağladı. İşte konunun tüm detayları.

Xbox Series satışları için yılbaşı dopingi! Konsol sektöründeki öncü isimlerden biri olan Microsoft, 2020’nin son çeyreğinde Xbox Series konsollarını satışa sunmuştu. Xbox Series S ve Xbox Series X tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı.

Xbox Elite Series 2 için büyük değişiklik

Her ne kadar PS5 kadar yoğun ilgi görmese de Xbox Series konsolları gayet başarılı bir satış çizgisi yakalamış. En azından Microsoft’un görüşü bu yönde.

Microsoft yetkilileri, Xbox Series satışlarının beklentilerinin de ötesinde olduğunu belirtiliyorlar. Elbette şimdilik bir sayı söz konusu değil.

Xbox Series S

Öte yandan geçtiğimiz günlerde PS5 satışlarının 25 milyonu geçtiği açıklanmıştı.

Xbox Series satışları için yılbaşı dopingi!

Herşeyi bir kenara bırakırsak, Microsoft’un hiçbir özel oyun çıkarmadan yeni nesil konsollarını satışa sunması başlı başına bir cesaret göstergesi diyebiliriz. Buna rağmen Game Pass sayesinde yeni nesil Microsoft konsollarının satış bazında hayli başarılı olduğu da bir gerçek.

Xbox Series X

Belki de önümüzdeki dönemde Xbox Series satışları bir şekilde PS5 satışlarını geçmeyi başarabilir. Gerçi kısa vadede böyle bir durumun gerçekleşmesi pek de olası görünmüyor. Çünkü Sony konsollarının stokları yenilenir yenilenmez, tüm konsollar satılıyor. Dolayısıyla böyle bir atmosferde Xbox Series’in, PS5’ten çok satması pek de olası görünmüyor.

Instagram hesabım çalındı diyorsanız çareniz burada!