Xbox Game Pass aboneleri için üzücü haber


Microsoft, bazı oyunları Xbox Game Pass sisteminden kaldırma kararı aldı. Önümüzdeki aydan itibaren listedeki 5 oyun, kütüphaneden tamamen kaldırılacak. İşte detaylar.

Bu nesilde konsollar kadar, bu konsolların sunduğu dijital servisler de fazlasıyla önem kazandı. Açık konuşmak gerekirse, servisler konusunda Microsoft’un, Sony’e oranla çok daha fazla emek harcadığını söyleyebiliriz. Keza Xbox One sahiplerinin erişebildikleri Xbox Game Pass, oyun severler için muazzam bir servis.

Xbox Game Pass’ten bazı oyunlar kaldırılacak

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. Xbox Game Pass servis kütüphanesinde yer alan 100’ü aşkın oyunu kullanıcılarına sunan bir platform. Bu servise aylık bazda üye olduğunuz zaman, kütüphanede yer alan tüm oyunlara da erişim hakkı kazanmış oluyorsunuz.

Peki bu servisin PS Plus’tan farkı ne? Bilindiği üzere PS Plus ve Xbox Live Gold’da da her ay bazı oyunlar ücretsiz olarak abonelere dağıtılıyor. Fakat bu oyunları edinebilmek için belli bir süreniz var. Dolayısıyla belirtilen süre zarfında o oyunu indirmez, ya da kütüphanenize eklemezseniz, parasını ödeyip almanız gerekiyor.

Xbox Game Pass’te ise kütüphanede yer alan oyunu dilediğiniz zaman indirebiliyorsunuz. Yani herhangi bir zaman kısıtlaması söz konusu değil. Sistemin tek eksisi ise bazı yapımların bu kütüphaneden kaldırılıyor olması.

İşin kötü yanı kütüphaneden kaldırılan oyunları, daha önce indirmiş olsanız bile oynayamıyorsunuz. Oynamak için satın almanız gerekiyor.

Microsoft’tna yapılan açıklamada Ağustos itibariyle, DIRT Rally, Overcooked, Pharaonic, So Many Me ve Ultratron’un Game Pass’ten çıkarılacağı belirtildi. Yani 1 Ağustos itibariyle Game Pass aboneleri bahse konu oyunları oynamak için satın almak zorunda kalacaklar.

Fortnite v5.0 güncellemesi yayınlandı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin