Ana SayfaGenelXbox fiyatları kur güncellemesiyle adeta çakıldı

Xbox fiyatları kur güncellemesiyle adeta çakıldı

Son zamanlarda vermeye alışık olduğumuz zam haberlerinin aksine, bugünlerde ardı ardına indirim haberleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bu defa indirime konu isim Xbox oyun konsolu.

Xbox fiyatları kur güncellemesiyle adeta çakıldı. Aslında son birkaç gündür, ülkemizde ki büyük küçük onlarca markadan üst üste gelen indirim haberleri, kurdaki artışın vatandaşın alım gücünün ne kadar kötü etkilediğinin de bir kanıtı olsa gerek. Nasıl mı? Hemen Microsoft’un performans canavarı oyun konsolu Xbox Series X‘den gelen haberle yanıt verelim.

Yakın zamana kadar 7.500,00-TL’ye satılan Xbox Series X‘in fiyatı, kurdaki önlenemez artış yüzünden 18.000,00-TL’ye kadar çıkmıştı. Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama ve buna bağlı olarak da döviz kurlarındaki ani düşüşler sayesinde bu ürünün fiyatı 12.364,00-TL’ye kadar düştü. Kurdaki düşüşün devam ettiği göz önüne alındığında, fiyatın 11.000,00-TL’lere kadar çekilebilmesi bekleniyor.

Epic Games ve Apple davası bir yana dursun App Store üzerinden planları olan şirketler çoğalıyor. Microsoft Xbox oyunlarını App Store'dan erişilebilir hale getirmeye çalışıyor. İşte detaylar.

Xbox fiyatları kur güncellemesiyle adeta çakıldı

Benzer durum, fiyat performans ürünü olan Xbox Series S’de de geçerli. Kur artışları sonrası fiyatı 10.000,00-TL’ye dayanan bu cihaz, şimdilerde 7.072,00-TL’ye satılıyor. Cihazların ilk fiyatlarına bakacak olursak, bu tutarların hala hem ülkemizde satışa sunulduğu gün ki fiyatlara göre hem de yurt dışı fiyatlara göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise, her ne kadar 18’lerden 12’lere kadar düşmüş olsa da, Kasım ayının başlarında döviz kurunun 10,00-TL’nin altında olduğu gerçeği. Yani bir diğer ifade ile dolar kuru 10-TL’nin altına düşmediği sürece bu cihazların eski fiyatlarına dönmesi pek mümkün görünmüyor.

Xiaomi bir sonraki bombasını duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting