Xaiomi BlackShark videoda ortaya çıktı

xiaomi

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil oyun sektörü önemli bir ivme kazandı. Hatta bazı mobil oyunların, konsollar için geliştirilen dev bütçeli yapımlardan çok daha fazla gelir elde ettiği de inkar edilemez bir gerçek. Bu bağlamda bazı şirketler oyun odaklı akıllı telefon üretmek için kolları sıvamıştı. İlk hamle oyun ekipmanları pazarında lider isimlerden biri olan Razer’dan geldi. Hatırlanacağı üzere Rezer geçtiğimiz sene Razer Phone ismini verdiği oyun odaklı bir cihazı satışa sunmuştu. Şimdiye kadar bu kategoride rakipsiz olan Razer’ın artık rekabete hazır olması gerekiyor. Zira Razer’a, Çin’den dişli bir rakip geliyor. Xiaomi BlackShark!

Xiaomi BlackShark tüm hatlarıyla ortaya çıktı

Çin’in teknoloji alanındaki önemli şirketlerden biri olan Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu akıllı telefonu firmanın diğer modellerinden ayıran şey ise oyun odaklı bir model olarak lanse edilmesiydi.

Xiaomi BlackShark ismi ile duyurulan telefon hakkında kısa sürede pek çok bilgi sızdırıldı. Son olarak ise BlackShark’ın net bir şekilde göründüğü bir video internete düştü. Yaklaşık olarak 4 saniye uzunluğunda olan bu kısa videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere Xiaomi BlackShark tasarım anlamında farklı bir çizgide duruyor. Yani Xiaomi sade bir tasarım dili kullanmak yerine, oyuncu ruhunu daha iyi yansıtan keskin hatlara yer vermiş. Bakalım BlackShark, Razer Phone’u alt etmeyi başarabilecek mi?

Apple TouchID yüzünden davalık oldu!