Windows XP’nin Emekliliği Lenovo’ya da Yaradı

Windows XPnin Emekliliği Lenovoya da Yaradı

Son aylarda yükselişe geçen PC satışları hakkında açıklamalarda bulunan Lenovo, Windows XP’nin emekliye ayrılmasının kendilerine fayda sağladığını açıkladı.

Son yıllarda akıllı telefon ve tablet alanlarında yaşanan hızlı yükselişin ardından oldukça zor bir döneme giren ve hızla kan kaybeden PC üreticileri, Windows XP‘nin emekliye ayrılmasıyla birlikte yeniden yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Microsoft’un Nisan ayında resmi olarak emekliye ayırdığı ve bu tarihten sonra yeni güncelleme yayınlamayı bıraktığı Windows XP‘den kurtulmak isteyen PC kullanıcılarının yeni bilgisayarlara ihtiyaç duyması, bilgisayar satışlarında önemli bir artışa neden oldu.

Lenovo_PC

Amerikalı bilgisayar üreticisi HP‘nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Windows XP‘nin emekliye ayrılmasının kendilerine fayda sağladığını kabul etmesinin ardından, şimdi de Lenovo cephesinden benzer bir açıklama geldi. Araştırma şirketi IDC tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre 2014’ün ikinci çeyreğinde pazar payını yüzde 6.9 arttırmayı başaran Lenovo, Windows XP’nin emekliye ayrılmasının kendilerine de fayda sağladığını açıkladı.

Üstelik hala yüzde 25’lik pazar payına sahip olan Windows XP’nin önümüzdeki dönemde kullanıcı kaybetmeye devam edeceği göz önüne alındığında, bilgisayar satışlarındaki bu artışın bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Microsoft Surface Pro 3 25 Ülkede Satışa Sunuldu