Ana sayfa Genel Windows RT 8.1, Microsoft Sunucularından Kaldırıldı!

Windows RT 8.1, Microsoft Sunucularından Kaldırıldı!

Amerikalı yaılım devi Micorosft, Windows RT 8.1’i online sunuculardan kaldırmaya karar verdi. Peki bu karar geçici mi yoksa kalıcı mı?

Windows 8.1 güncellemesi iki gün önce yayınlanmış ve kardeşi Windows RT 8.1 de onu takip etmişti. Ne var ki bazı sorunlar Windows RT 8.1’in aniden kaldırılmasıyla son buldu. Microsoft üst düzey yönetimi vakayı, “Bazı kullanıcılar, Windows RT’den Windows RT 8.1 güncellemesine geçerken sıkıntılar yaşıyor ve bu, bazı programların çalışmamasına bile sebep oluyor.” ifadeleriyle açıkladı.

Bilişim sitesi Arc Technica ise durumu şöyle özetledi: Güncelleme tamamlanır gibi gözükürken, veriler zarar görüyor. Özellikle boot datası ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. sıkıntılara müzdarip olan bilgisayarların kullanıcıları, hemen başlangıçta bir mavi ekran karşılıyor. Şu durumda, en azından Microsoft bir çözüm bulana kadar Windows RT 8.1’den uzak durmanın en sağlıklısı olduğunu düşünüyoruz.

Microsoft, “En kısa zamanda problemleri çözüp, kullanıcılarımızı sevindireceğiz.” iddiasında bulundu.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler