Ana Sayfa Haber Windows 8.1 Fransa'da Windows XP'yi Devirdi

Windows 8.1 Fransa’da Windows XP’yi Devirdi

Son dönemde yayınlanan güncellemelerle birlikte kullanıcıları cezbetmeyi başaran Windows 8.1, Fransa’da Windows XP’yi geride bırakmayı başardı.

Şu ana kadar geliştirilen en iyi işletim sistemleri arasında yer alan Windows 7’nin ardından Microsoft, Windows 8‘i yayınlamış ama istediği başarıyı bir türlü yakalayamamıştı. Windows 8’in başarısızlığını nihayet kabullenen Microsoft çareyi Windows 8.1‘e odaklanmakta buldu. Windows 8.1‘i kullanıcılara cazip hale getirmek için sıkı bir çalışma yürütüldü ve yayınlanan yeni güncellemelerle birlikte tüm kullanıcılara hitap edecek bir işletim sistemi oluşturulmaya çalışıldı.

Windows_8.1

Microsoft‘un sadece yeni kullanıcıları değil Windows XP ve Windows 7 gibi eski işletim sistemlerini kullanan mevcut kullanıcıları da çekmek istediği Windows 8.1, tam olarak kullanıcıların istediği noktaya gelememiş olsa da birçok kullanıcının gönlünü kazanmış gibi görünüyor. Son dönemde daha fazla kullanıcıya ulaşarak Microsoft’u memnun eden işletim sistemi, son olarak da Fransa’da Windows XP’yi geride bırakmayı başardı.

Yüzde 8.83’lük tercih edilme oranıyla üçüncü sıraya yerleşen Windows 8.1, Microsoft tarafından emekliye ayrılmasının ardından kay kabeden Windows XP‘yi dördüncü sıraya itmeyi başardı. Dünya genelinde olduğu gibi Fransa’da en çok tercih edilen işletim sistemi olan Windows 7 yüzde 48.91’lik payla ilk sırada yer alırken, yüzde 12.3’lük payla Mac OS X kendisine üçüncü sırada yer bulabildi.

Surface Mini Sonunda Resmiyet Kazandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting