“Windows 10 XP’nin Gelişmiş Hali”

Windows 10

Microsoft, Windows 10’un Windows 7’den de Windows 8.1’den de çok daha iyi olduğunu iddia etti, ancak Matias Duarte’den çok ilginç bir çıkış geldi.

Microsoft ile Google arasında ki rekabeti bilmeyen yoktur. İki Amerikan şirketi arasında ki rekabeti LG Samsung rekabetine benzeterek de anlatabiliriz. Uzun zamandır birbiri hakkında açıklama yapmaktan çekinen bu iki markanın sessizlik anlaşmasını Google bozdu.

Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows 10’u diğer bütün işletim sistemlerinin üzerinde tutuyor. Hemen her açıklamasında bu sistemin Windows 7’den de Windows 8.1’den de çok çok üstün bir sürüm olduğunu dile getiren Microsoft’a en büyük rakibinden çok enteresan bir eleştiri geldi.

Windows 10

Google’ın tasarımdan sorumlu Başkan Yardımcı Matias Duarte, Windows 10 ile Windows XP’nin tasarımları arasında pek de bir fark olmadığını dile getirdi. İşi biraz daha ileri götüren Duarte, “Windows 10 mu? Şuna Windows 10 yıl öncesi desenize” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sistemin Windows XP mantığıyla çalıştığını da söyleyen Başkan Yardımcısı, bunun neticesi olarak da ortaya makyajlanmış bir XP çıktığını iddia etti.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin