Ana sayfa Yazılım Windows 10 Mobile için ilginç karar!

Windows 10 Mobile için ilginç karar!

Destek süresi geçtiğimiz gün dolan Windows 10 Mobile için Microsoft’tan ilginç bir karar geldi. İşte Microsoft’un aldığı o karar!

Mobil işletim sistemi savaşlarında Nokia gibi bir devi bünyesine katan ve Windows 10 Mobile ile şansını deneyerek firma tarihinin en büyük hatasına imza atan Steve Ballmer, bu kararı ile Microsoft’un yüzünü kara çıkarmıştı. iOS ve Android karşısında tutunamayan ve geliştiricilerden de yeterli desteği göremediği için bomboş bir uygulama mağazasına sahip olan Windows Mobile için geçtiğimiz gün yolun sonu görünmüştü.

Microsoft cephesinden gelen açıklamaya göre; 12 Aralık 2019 tarihinde Windows Mobile’a olan destek sonlandırılacaktı. Bu açıklamanın yanında Microsoft Office uygulamalarının ise bu platformda 2021 yılında kullanılmayacağı belirtilmişti. Ancak bugün Microsoft kararını değiştirdi ve destek süresini uzattığını açıkladı.

windows 10 mobile

Microsoft’tan gelen yeni açıklamaya göre; Windows Mobile’ın desteği 2020 yılının Ocak ayına kadar uzatıldı. 12 Ocak 2020‘de Windows Mobile, 14 Ocak 2020‘de ise Windows 7 işletim sistemleri artık desteklenmeyecek. Windows 7 kullanıcıları 20 Ocak 2020 tarihinden sonra bilgisayarlarını açtığınıda ekranı kaplayan bir uyarı ile karşılaşacak. Bu uyarıda Windows 7’nin artık desteklenmeyeceği ve güvenlik zafiyetleri yaşayabileceği yazacak.

iOS 12.4.4 güncellemesi yayınlandı!

Eğer Windows 7 kullanıyorsanız size tavsiyemiz 2019 bitmeden işletim sisteminizi yükseltmenizde fayda var. Aksi durumda yaşanacak bir güvenlik zafiyetinden dolayı tüm bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Mobil tarafta ise 2020 içerisinde ya Android ya da iOS işletim sistemine sahip bir telefona geçiş yapmanızı şiddetle öneriyoruz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler