Ana SayfaGenelWindows 10 kurulumu için amaç sorusu geliyor

Windows 10 kurulumu için amaç sorusu geliyor

Microsoft, Windows 10 kurulumunu daha kolaylaştırmak için artık kurulum ekranında çok önemli bir soru soracak: “Sen bu Windows’la ne yapacaksın?”

Windows 10 kurulumu artık kullanıcılara sorulacak bir soruyla çok daha kolay gerçekleşebilecek. Microsoft kurulumun ilk aşamasında ekrana çıkaracağı soruyla Windows’un oyun, iş, eğlence, aile, eğitim gibi amaçlardan hangisine daha çok hizmet edeceğini anlayacak.

Windows 10 kurulumu artık soruyla başlayacak

Böylece kurulum sırasında, amaca uygun uygulamaları ön plana çıkarıp kullanıcının hayatını daha da kolaylaştıracak. Örneğin, oyun amacıyla Windows 10 kurduğunu beyan eden bir kullanıcının Windows Store’da oyun sekmesine erişimi daha kolay olacak. Ayrıca donanım özellikleri de, oyun ihtiyaçlarına göre optimize edilecek. İşlemcinin turbosunu çalıştırmak gibi seçenekler daha göz önünde olacak.

Ya da aile kullanımı için kurulan bir PC’de, aile bireylerine özel hesaplar açmanın daha kolay olması sağlanıyor.

- Reklam -

Bu özellik şimdilik test aşamasında ve tüm Windows 10’larda erişilebilir değil. Ancak test kullanıcıları, bu şekilde Windows kurmanın daha güven verici ve pratik olduğunu da vurguluyorlar.

YouTube Premium kullanıcıları yeni özellikleri hemen kullanabilecek!

Bu arada, Microsoft dev oyun firmalarını satın alarak, video oyun pazarında da hızla büyüyor ve pek çok oyunu sadece Windows 10 ve Xbox sistemleri için kilit altına alıyor. Bu da özellikle oyun severlerin Windows 10’a geçişini hızlandırıyor. Yakın dönemde, çok sayıda oyun severin Windows 10 PC’leri kuracağını tahmin eden Windows için, bu kurulum seçenekleri yerinde bir karar olmuş olabilir.

windows 10 kurulumu

Peki siz, Windows kurulumunuzun, Microsoft tarafından otomatik olarak yapılandırılmasını mı tercih ediyorsunuz yoksa her detaya müdahil olmak mı istersiniz?

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting