Ana sayfa Akıllı Telefon Windows 10 ile çalışan Galaxy S8 mi geliyor?

Windows 10 ile çalışan Galaxy S8 mi geliyor?

Mobil pazardaki payı günden güne azalan Microsoft, bu duruma dur demek için Samsung’la mı anlaştı? Windows 10 kullanan Galaxy S8 mi geliyor?

Akıllı telefon pazarına hakim olan 2 farklı işletim sistemi bulunuyor. Bunlardan birisi Google tarafından geliştirilen Android iken, diğer ise Apple’ın kendi cihazlarında kullandığı iOS. Bu iki işletim sistemi mobil pazarın Yüzde 98’ini elinde bulundurmakta. Geri kalan yüzde ikilik payın, yüzde 1’i Microsoft’un Windows Mobile’ına aitken, diğer yüzde 1’lik kısım ise diğer geliştirilen işletim sistemlerini kapsıyor.

Windows Mobile’ın payı, bir ara yüzde 5 seviyelerindeyken son birkaç senede yüzde 1’e kadar geriledi. Bu durumun temel nedeni ise bu işletim sistemine sahip güçlü telefonların satışa sunulmuyor olması.

Geçtiğimiz gün sızdırılan bir görselde, Windows 10 çalıştıran bir Galaxy S8 görünüyor. Elbette bu görüntülerin sahte olma ihtimali çok fazla. Zira görselde alt kısımda android tuşları net bir şekilde görünüyor.

galaxy s8

Fakat yine de Microsoft’un Samsung ile anlaşıp, Windows 10 kullanan bir Galaxy S8 modeli satışa sunması pek de zayıf bir seçenek değil. Zira Galaxy S8 gibi popüler bir cihaz, bu işletim sisteminden gerçekten hoşlananlar için farklı bir alternatif olabilir. Özellikle de bu cihazın fiyatı, Android kullanan Galaxy S8’e oranla daha ucuz olursa, satışları da son derece iyi olacaktır.

Bu şekilde bitti denilen Windows 10 mobile’da tekrardan pazarda söz sahibi olabilir.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler