Ana SayfaHaberWindows 10 Cobalt güncellemesi yenilikler ile geliyor

Windows 10 Cobalt güncellemesi yenilikler ile geliyor

Microsoft, güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Yazılım devi şimdi de Windows 10 Cobalt güncellemesi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Microsoft, Windows 10’un işletim sistemi için son güncelleme olacağını duyurduğundan beri, birçok iyileştirme ve yeni özellik getiren birçok güncelleme yayınladı. Ancak, kullanıcı arayüzü çoğunlukla aynı kalmıştı. Microsoft’un Başlat Menüsü, Dosya gezgini gibi birçok temel uygulamaya büyük bir güncelleme getirmeyi planladığı bildirildiğinden, bu bir sonraki adımda değişebilir. Windows 10 Cobalt güncellemesi olarak geçen ve 2021 yılının yazında çıkacak olan güncellemenin bugün detayları belli oldu.

Microsoft Xbox Game Pass’e güveniyor

Geniş kapsamlı olacak olan bu güncelleme kod adı Sun Valley ve 2021 Windows Cobalt sürümünün bir parçası olacak.  Güncellemenin, Windows 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana Windows için en büyük tasarım yenilemesi olduğu söyleniyor. Eylem merkezi, Dosya Gezgini, Başlat Menüsü gibi üst düzey uygulamaların çoğu, eski Dosya Gezgini için geliştirilmiş bir kullanıcı arabirimi de dahil olmak üzere Windows 10X deneyimine benzer tasarım yenilemeleri alacak.

Windows 10 Cobalt

Tablet deneyiminin daha akıcı bir deneyimle iyileştirmeler aldığı söyleniyor ve dokunmatik klavye ve emoji seçici yeniden tasarlanıyor. Microsoft, işletim sistemi genelinde tekdüzelik için çabalarken daha fazla eski uygulama karanlık moda geçecek.

Bu güncellemeler için duyurulan resmi bir yayın tarihi maalesef bulunuyor. Microsoft, bu özellikleri en kısa süre içerisinde sunmak için çalışacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting