Windows 10 artık 350 milyondan fazla cihazda!

windows 10

Microsoft’un en yeni işletim sistemi şimdi yeni bir başarı daha elde etti. Windows 10 artık 350 milyon barajını geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıl duyurulduğundan bu yana hızla yaygınlaşan Microsoft Windows 10, bugün itibariyle 350 milyondan fazla cihazda kullanılmaya başladı. Önemli sayıları kullanıcılarla paylaşan Microsoft, yolladığı bir e-posta ile bu gelişmeyi duyurdu. Dünyada 350 milyondan fazla cihaz Windows 10 ile çalışıyor. Şimdiye kadarki en iyi Windows sürümü olarak tanımlanan Windows 10 için aynı zamanda bir güncellemenin de bilgisi paylaşılıyor.

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi

Windows 10 yıl dönümü güncellemesi olarak tanımlanan bu güncelleme 2 Ağustos tarihinde tüm dünyada eş zamanlı olarak yayınlanacak. Güncellemeyle birlikte gelecek yeni özellerin detayları ise şu şekilde;

Windows Hello artık Microsoft Edge isimli tarayıcıyla entegre çalışabilecek. Parmak izi, iris veya yüz tarama gibi güvenlik önlemlerine sahip bilgisayarlar, Windows Hello kullanarak Edge isimli tarayıcı içerisinde güvenli giriş yapmak için kullanılabilecek.

Windows Ink yazılımı artık Windows 10 ile birlikte daha fazla geliştirilmiş durumda. Microsoft bu gelişmeyi şöyle özetliyor: “Avukatlar dosyalarını kalemin gücüyle değiştirebilir, grafik tasarımcılar daha yaratıcı olabilir.”

Kötü amaçlı yazılımlara karşı ücretsiz koruma sağlayan Windows Defender yazılımı artık otomatik olarak düzenli taramalar yapacak. Taramalar hakkında bildirimler görünecek ve daha güvenli bir kullanım deneyimi sağlanacak.

Son yenilik ise Microsoft Edge tarayıcı ile alakalı. Microsoft, Edge tarayıcının güç tasarrufu becerilerinin arttığını söylüyor. Daha az CPU ve RAM kullanımı ile artık Microsoft Edge, taşınabilir cihazlarda pil ömrünü uzatıyor.

Windows Phone için Pokemon Go geliyor!