Galaxy Note 7 pil kapasitesi ne olacak?

note 7 1

Samsung Galaxy Note 7 modeline adım adım yaklaşırken, telefonun pil kapasitesi ile ilgili önemli bir bilgi basına sızdı. İşte detaylar.

Phablet kategorisinin lider serisi Galaxy Note, önümüzdeki hafta yeni modeli ile karşımıza çıkacak. Telefonun bazı özellikleri artık belli olmaya başladı. Şimdi ortaya çıkan detay, telefonun pil kapasitesini işaret ediyor.

Galaxy Note 7 pil kapasitesi!

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Note 7 modelinin pil kapasitesinin 3600 ile 4000 mAh arasında olacağı söyleniyordu. Galaxy Note 5 modelinde 3000 mAh kapasiteli pil kullanıldığı düşünüldüğünde bu son derece önemli bir iyileştirme gibi duruyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı haberdeki yeni bilgilere göre Galaxy Note 7 pil kapasitesi 3500 mAh olacak.

Note 5 modeli mevcut 3000 mAh piliyle son derece tatmin edici bir pil ömrü sunmayı başarıyor. Dolayısıyla ek 500 mAh ile telefonun pil ömrünün çok daha uzun olması bekleniyor. South Korea Telecom’un yayınladığı görüntüde 3500 mAh pil kapasitesi haricinde bir diğer bilgi daha var.

Eğer pil kapasitesi hakkında bu bilgi doğruysa, diğer detaylara geçebiliriz. Aynı görüntüde telefonun ağırlığının 169 gram olduğu, ölçülerinin ise 73.9 x 153.5 x 7.9 mm olduğu görülüyor. Ekran çözünürlüğünün QHD olacağı da söyleniyor.

Telefonun çıkış tarihiyle ilgili verilen bilgi de doğru görünüyor. Ağustos ayı işaret ediliyor. Zaten cihazın önümüzdeki hafta 2 Ağustos tarihinde duyurulması bekleniyor. İlgili ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

note-7-pil-kapasitesi

Windows Phone için Pokemon Go geliyor!