Ana sayfa Genel WhatsApp telefon numarası sorma alışkanlığını bitiriyor

WhatsApp telefon numarası sorma alışkanlığını bitiriyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp teknoloji tarihindeki en köklü alışkanlığımızı değiştirmek üzere.

Zuckerberg’ün satın almak için milyar dolarlar ödediği WhatsApp telefon numarası sorma alışkanlığımızı sona erdiriyor.

Yakında yayına girecek özellikle artık yeni tanışan insanlar birbirine telefon numarası sormayacak, QR kod gösterecek. Çünkü birinin telefon numarasını adres defterine yazmak çok 1999.

WhatsApp telefon numarası kavramını bitirecek mi?

Bugün artık çoğumuz telefon numaralarını, bir arkadaşımızın attığı kontak bilgileriyle telefonumuza ekliyoruz veya biri bizi aradığında kayıt altına alıyoruz.

Ancak yüzyüze tanışıp ilk defa telefon numaralarını değiş tokuş edecek kişiler, iş insanları gibi örneklerde başka bir çözüm gerekiyor. İş insanları, iş kartlarını değişebiliyorlar ama bu bile artık geçen yüzyılda kalan bir çözüm.

Zuckerberg artık tanışmalarda, insanların birbirine telefon ekranını göstermesini ve  WhatsApp uygulaması üzerindeki QR kodu okutmasını istiyor. Bu yeni yöntemi de teste başladılar.

whatsapp telefon numarası

Alsında profil üzerindeki QR kod’u okutarak kontak ekleme fikri yeni değil. Snapchat ve bazı baka uygulamalar bu yöntemi zaten yıllardır kullanıyordu. Ancak bu uygulamalar telefon numarasına bağlı, günlük hayatın olağan akışında kullanılan uygulamalar değil ve haliyle yöntem de çok yaygınlaşamadı.

Facebook Messenger dolandırıcı mesajları için uyarı gösterecek

Oysa WhatsApp hem günlük hayatımızda hem de iş dünyasında çok yaygın kullanılan bir uygulama. WhatsApp’ın hayatımıza sokacağı yöntemler ise kalıcı olarak toplumsal alışkanlıklarımızı değiştirmeye aday oluyor.

Öte yandan henüz test aşamasında olan bu yöntemin hayata geçip geçmeyeceği de kesin değil. Test sonucunda uygulanabilirlik, güvenlik gibi alanlarda yeterli olumlu görüş gelirse, tüm dünya bu yeni yöntemi kullanabilecek.

Peki, WhatsApp’ın geliştirdiği yeni yöntemlerin hayatımızı büyük hızla değiştireceği fikrine katılıyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşmanızı bekliyoruz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler