WhatsApp ses özelliğini değiştiriyor: Birisinin size bağırdığını anlayabileceksiniz

WhatsApp’ta çoklu cihaz dönemi başlıyor

WhatsApp ses özelliğini değiştirme konusunda önemli bir karar aldı. Şirket yeni ses özelliğini test etmeye devam ediyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Birçok kişinin kullandığı WhatsApp ses özelliğini artık farklı bir şekilde görmek mümkün. Dünyanın en büyük sosyal medya devleri içerisinde yer alan Meta, önemli bir değişikliğe gidiyor. Şirket kendi bağlı uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp için yeni bir güncelleme test ediyor. Bu güncelleme ses ile ilgili.

Instagram gibi platformlarda gelen mesajlar dalga şeklinde görülebiliyor. Böylece birisinin size bağırıp bağırmadığını çok rahat bir şekilde öncesinde anlamanız mümkün. Şimdi ise aynı özellik WhatsApp uygulamasına geliyor. Şimdilik iOS sürümünde test edilen bu yeni sesli mesaj özelliği tüm kullanıcılara dağıtılacak.

WhatsApp ses özelliğini herkese yayacak

WhatsApp iOS uygulaması 2.21.240.18 sürümündeki beta kullanıcıları için yeni özellik gösteriliyor. Bu özellik ile birlikte size mesaj geldiğinde ses dalgası şeklinde görmeniz mümkün olacak. WhatsApp yaklaşık olarak 6 aydır bu özellik üzerinde çalışıyor. Yani sonuca neredeyse ulaşmak üzere.

WhatsApp ses özelliğini

Sesin dalga biçiminde gönderilmesinin en önemli olumlu yanlarından birisi de mesajın içeriğini tahmin etme imkanımızın olması. Mesela ses dalgaları yoğun ve uzun ise karşı tarafın size bağırdığını anlamanız mümkün. Bu birçok konuda avantaj sağlayabilir. WhatsApp ses özelliğini kullanmak isteyenler iOS üzerinden bunu yapabilir.

WhatsApp mesajlarınız güvende değil: Uygulamaya erişebiliyorlar

Tüm bunlara ek olarak WhatsApp mesajlarında herhangi bir emojiyi tepki olarak bırakmak mümkün olacak. Ancak bununla ilgili henüz çalışmalar devam ediyor. Şimdilik uygulama bünyesinde bazı emojiler mevcut olsa bile yine de nasıl bir karar verileceği net değil. Peki siz bu yeni özellik ile ilgili ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir