Ana SayfaAndroidWhatsApp Liderliği Ele Geçirdi

WhatsApp Liderliği Ele Geçirdi

Son dönemin popüler mobil mesajlaşma uygulamalarına yönelik hazırlanan rapora göre WhatsApp, uzun süredir takip ettiği rakibi Facebook’u geçmeyi başardı. 5 farklı ülkede gerçekleştirilen araştırma neticesinde değişen kullanıcı tercihleri belirlendi.

İletişim alışkanlıklarımıza farklı bir boyut kazandıran mesajlaşma yazılımlarındaki rekabet son sürat devam ediyor. Özellikle sesli konuşma fonksiyonunun entegre edilmesiyle daha fazla ilgi çeken uygulamalara dair gerçekleştirilen araştırma kullanıcı tercihlerini ortaya koyuyor.whatsapp-messenger-iphone

Mesajlaşma servislerine yeni katılan BlackBerry Messenger ve Line gibi platformlar kullanıcılara daha fazla seçenerek sunarak avantaj sağlasa da, servis sağlıyacıları açısından rekabeti arttırarak dezavantaj sağlıyor. Son zamanlarda bu düşüşe maruz kalan servis ise Facebook.Sosyal ağın messenger yazılımı %35 ile ikinci sıraya gerilerken onu %28 ile WeChat ve %19′la Twitter takip ediyor. WhatsApp üzerinden günlük 20 milyar mesaj gönderilirken, bu oran Facebook’un iki katına denk geliyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting