WhatsApp için önemli güncelleme!

WhatsApp

Android için WhatsApp bugün yeni özelliklere kavuştu. WhatsApp güncellemesi ile artık grup yöneticilerine daha fazla seçenek sunuluyor. İşte uygulamaya gelen güncellemenin detayları!

Facebook‘un bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma uygulaması, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde grup sohbetleri için yenilikler sunan WhatsApp, şimdi de grup yöneticilerine ayrıcalıklar sunuyor. Peki, güncelleme ile gelen yenilikler neler?

WhatsApp grup yöneticilerine ayrıcalık tanıyor

Android için gelen grup yöneticisi kontrolleri sayesinde, sohbet sırasında grubun gizliliği arttırılıyor. Grup yöneticileri, gruplara açıklamala ve tanıtıcı yazılar gibi detaylı bilgiler yazabiliyor. Bu tanıtıcı yazılar sayesinde, yeni bir üye gruba dahil olduğunda, grubun ne amaçla kurulduğunu kolayca öğrenebiliyor.

Gelen bir diğer yenilik ise grup yöneticilerinin, grup bilgisi ve fotoğrafını değiştirmeyi kısıtılaması yönünde. Artık gruptaki herkes grup bilgisini ve fotoğrafını değiştiremeyecek. Ayrıca, bir yönetici diğer yöneticinin yetkisini de kaldırabilecek.

Son sürüm çıktı! İndir!

Popüler mesajlaşma uygulaması son güncelleme ile Slack uygulamasındaki sevilen özellikleri de bünyesinde dahil ediyor. Sohbette @ simgesi ile grup katılımcıları birbirlerini etiketleyip, grup sessize alınmış olsa bile bildirim gönderebilecek.

WhatsApp

Ayrıca grup bilgiler bölümünde yer alan arama çubuğu sayesinde yeni katılımcıları kolayca arayabileceksiniz.

Grup yöneticilerini yakından ilgilendiren bu özellikler şimdilik Android sahiplerine sunuluyor. Ancak ilerleyen günlerde güncelleme ile bu özellikler iOS platformuna da sunulacak.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin