Ana SayfaGenelWhatsApp, Android kullanıcılarını rahatlattı

WhatsApp, Android kullanıcılarını rahatlattı

Facebook, eski Android kullanıcılarının içini ferahlatacak bir açıklama yaptı. İşte 2020’ye kadar Whatsapp desteği kaldırılmayacak olan Android sürümleri.

Günümüzde mesajlaşma kavramı iyiden iyiye şekil değiştirmiş durumda. Artık SMS ya da MMS dediğimiz eski tarz mesajlaşma sistemlerini kullananlar neredeyse yok denecek kadar azaldı. Hızla gelişen teknoloji insanların mesajlaşma alışkanlıklarını da değiştirdi. Şimdilerde akıllı telefon kullanıcıları genel olarak WhatsApp ya da benzeri mesajlaşma uygulamaları üzerinden iletişime geçiyor.

Özellikle bu konuda WhatsApp’ın geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu söylemek, sanırım pek de yanlış olmayacaktır. Yapılan araştırmalara göre akıllı telefon kullanıcılarının çok büyük bir bölümü WhatsApp’ta kullanıyor. Kullanıcılar WhatsApp’ı bireysel kullanımın haricinde, iş için oluşturulan gruplarda da kullanıyorlar. Bu durum da WhatsApp’ı temel bir ihtiyaç haline getiriyor.

Peki elinizdeki Android işletim sistemine sahip telefon WhatsApp’ı ne kadar daha destekleyecek. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook şirketinden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, bazı eski Android sürümlerine olan desteğin sene sonunda kesileceği belirtilmişti. Fakat bu açıklama çok geçmeden revize edildi.

WhatsApp’ın web sitesi üzerinden yapılan yeni açıklamada Android 2.3.7 ve daha eski sürümler için güncel desteğin 1 Şubat 2020 yılına kadar devam edeceği belirtildi. Hali hazırda Android’ın bu sürümünü kullananların sayısı yüzde 4 ya da 5 civarında. Muhtemelen bu kitle 2020’ye kadar yüzde 1’in altına düşecektir. Öte yandan, WhatsApp’ın BlackBerry OS’e verdiği destek ise 2017 ile birlikte sona erecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting