Ana SayfaGenelWestern Digital ikiye bölünebilir

Western Digital ikiye bölünebilir

Hard disk alanına öncülük eden şirketlerden Western Digital, yaşadığı mali sıkıntılar sebebiyle ikiye bölünebilir.

Hard disk alanına öncülük eden şirketlerden biri olan Western Digital (WD), yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle ciddi bir yeniden yapılanmanın eşiğine gelmiş durumda. Son dönemde şirketin gidişatından memnun olmayan yatırımcıların seslerini yükseltmelerinin ardından bu sorunları çözecek stratejiler aramaya başlayan WD yönetimi, çareyi şirketi ikiye bölmekte buldu. Eğer bu karar uygulanırsa, şirketin flash disk ve HDD alanındaki faaliyetlerini idare eden departmanlar, ayrı bir şirket olarak yoluna devam edebilir.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Western Digital, şirketi ikiye bölme fikrini değerlendirdiklerini kabul ederken, bunu şirketin uzun vadede hissedarlar için en iyi sonucu verebilmesi için böyle bir şey yapılabileceğini açıkladı. Ancak şirket yönetimi henüz nihai kararını vermedi. Yine de bu durumun basına yansıması ve şirket yönetimi tarafından da kabul edilmiş olması, bu kararın resmi olarak açıklanmasının an meselesi olduğunu düşündürüyor.

western digital

Konu hakkında konuşan Western Digital CEO’su David Goeckler, şirketin değerini optimize etmek için birçok farklı alternatifi değerlendirdiklerini söyledi. Şirketi ikiye bölmenin bu alternatiflerden biri olduğunu söyleyen David Goeckler, bir diğer alternatifin de Elliott Management’in teklif ettiği gibi şirketin flash alanındaki çalışmalarını yatırımlarını arttırmak.

Elliott Management, kısa süre önce şirketten neredeyse 1 milyar dolarlık hisse aldığını ve artık şirketin yüzde 6’sına sahip olduğunu açıklamıştı. Bu ayrılık kararının gündeme gelmesinde de Elliott Managament’ın büyük payı var.

Apple 2023’te 15 inçlik bir MacBook Air çıkaracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting