WalkCar özellikleriyle dikkat çekiyor!

walkcar

26 yaşındaki Kuniako Saito ve Kakao Motors Ekibi tarafından görücüye çıkartılan WalkCar, iç ya da dış mekân olmak üzere iki farklı sürüm halinde hazırlanmış durumda.

İç mekân sürümü 2 KG, dış mekân sürümü ise 3 KG olan kişisel ulaşım aracı, gereken tüm gücü lityum iyon bataryasında alıyor ve belirtildiği kadarıyla 3 saatlik şarj ile 12 KM yol yapabiliyor.

Saatte; maksimum 10 KM hıza çıkabilen WalkCar, alüminyumdan üretilen gövdesinde 120 KG taşıma kapasitesi sunuyor ve bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Kullanımının oldukça kolay olduğunu belirtilen araç, üzerine çıkılmasıyla otomatik olarak çalışmaya başlıyor ve vücut ağırlığının verildiği yöne doğru hareket edebiliyor.

Her ne kadar yürümek daha sağlıklı bir ulaşım tercihi olsa da firmalar motorlu kişisel ulaşım araçları üzerinde aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

walkcar

Bunun en son örneklerinden Japonya merkezli WalkCar, çantada taşınabilecek kadar kompakt yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Boyutu nedeniyle kol çantasında dâhi taşınabilecek bir alternatif ortaya koyan ve bu sayede park sorunu yaşatmayan WalkCar, gelecek Sonbahar aylarında popüler bağış platformu Kickstarter’da destek arayacak ve her şey beklendiği gibi giderse 800 dolar yaklaşık olarak 2224 TL fiyat etiketiyle 2016 yılında raflardaki yerini alacak.

RT yaptığınız Tweet yüzünden FBI peşinize düşebilir