Ana SayfaGenelVolocopter otonom uçan taksi tanıttı

Volocopter otonom uçan taksi tanıttı

Uçan taksi servisi verme hedefiyle yola çıkan Alman Start-up Volocopter otonom ticari olarak satışa çıkacak uçan taksi aracını tanıttı. 

Volocopter otonom taksileriyle uçağa yetişebileceğiz

Volocity adı verilen araç, şehir içinde ulaşım sağlamak için geliştirilen otonom bir araç. Mobil uygulama ile çağrılabilecek olan araç, yakın bölgedeki uygun bir noktaya iniş yaptıktan sonra yolcusunu alacak ve hedef noktaya bırakacak.

Volocity iki kişilik yolcu kapasitesine sahip ve aynı zamanda yolcuların bavullarını da taşıyabilecek şekilde tasarlanmış. Bu haliyle, özellikle hava limanlarına ulaşmak isteyen yolcuları şehir trafiğinde kurtarmayı hedefliyor.

18 pervanelik aracın havalimanlarına iniş kalkış yapabilmesi için de özel alanlar tahsis edilecek. Elektrikli motorlarla çalışan aracın ses seviyesi de son derece düşük. Bu nedenle şehir içinde kullanılırken sakinlere rahatsız vermemesine de dikkat edilmiş. Günün her saatinde, şehir içinde uygun noktalardan yolcu alabilecek şekilde çalışacak.

2017 yılın Dubai’de test uçuşları yapılan araçların yine ilk aşamada Dubai’de hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Dubai yönetimi daha önce yaptığı duyuruda, şehirde uçan taksi servislerine kapılarının açık olduğunu belirtmişti. Öte yandan bu araçlar şu anda satışa çıkmış olsa bile gerekli havacılık izinlerinin ve kullanım lisanslarının alınması ve “uçan taksi” servislerinin hayata geçmesi en erken 2023 yılını bulacak.

Çakal YouTuber rakip kanalların sahiplerine SWAT ekibi gönderdi

volocopter otonom

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting