Ana SayfaOtomobilVolkswagen CEO'sundan yöneticilere elektrikli otomobil talimatı!

Volkswagen CEO’sundan yöneticilere elektrikli otomobil talimatı!

2015 yılında yaşanan dieselgate skandalı ile otomobil sektöründeki imajı sarsılan Volkswagen şimdilerde aldığı radikal kararlarla Alman otomotiv endüstrisine öncülük ediyor. İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde yönetim kademesine talimat veren Volkswagen CEO’su Herbert Diess, yöneticilerden şirket içinde ve dışında elektrikli otomobil kullanmalarını istedi. Diess, özellikle şirketin merkezi olan Wolfsburg’ta görevli olan üst düzey yöneticileri eleştirdi. Onlardan ekonomik ve çevreci olan otomobiller kullanmaları istedi. Lüks, ağır ve güçlü olan SUV’ların ise bir kenara bırakılması gerektiğini özellikle belirtti.

Herbert Diess’den Volkswagen yöneticilerine “e-hareketlilik” misyonu!

Alman otomotiv devi e-hareketlilik stratejisini şirket içine taşımak istiyor. Hali hazırda şirketin araç filosunda elektrikli ve hibrid otomobillerin payı çok az. Şirket içinde kullanılan yakıt sarfiyat  ve CO2 emisyon değerleri oldukça yüksek olan binlerce otomobil var. Bu durumu değiştirmek için şirketin İnsan Kaynakları (İK) sorumlusu Gunnar Kilian’a kesin talimat veren Diess, 2019’un ortalarında ya da en geç sonunda bu durumun düzeltilmesini istedi.

Avrupa’daki elektrikli otomobil satışları iyi gitmiyor!

Volkswagen, 2015’te patlak veren dieselgate skandalı nedeniyle oldukça zor bir dönem geçirdi. Alman hükümeti, Avrupa Birliği ve dahası tüm dünyada prestiji zedelenen Alman otomotiv devi aradan üç yıl geçmesine rağmen hala durumu toparlayamadı. Üç yıllık zorlu dönemin faturası ise 30 milyar avronun üstünde. Sektördeki imajı sarsılan şirket, hala birçok cezai yaptırımla karşı karşıya. Ancak Herbert Diess‘in yönetimindeki VW, atılan doğru adımlarla içinde bulunduğu cendereden yakın zamanda çıkacak gibi gözüküyor.

Volkswagen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting