Volkswagen 2022 Jetta’yı tanıttı

jetta

Alman otomotiv devi Volkswagen ufak dokunuşlarla güncellediği yeni Volkswagen Jetta’yı ABD’de düzenlediği bir etkinlikte tanıttı.

Volkswagen 2022 Jetta’yı tanıttı. Volkswagen yenilenen Jetta modeliyle Amerika pazarındaki yerini korumak istiyor.

Dünyaca ünlü Volkswagen Jetta modeli ile özellikle ABD pazarında oldukça iyi satış rakamları elde etti. Yeni Jetta’nın da bu iddialı rakamları devam ettirmesi bekleniyor.

2022 Jetta teknik ve görsel olarak küçük detaylara sahip bulunuyor. Yeni Jetta modeli ön ve arka tamponla daha modern bir görünüme kavuştu.

Volkswagen 2022 Jetta’yı tanıttı

Yeni modelde panjur da hem standart versiyonlarda hem de GLI versiyonunda yeniden tasarlandı ve boyutları 16 ila 18 inç arasında değişen yeni jantlar tercih ediliyor.

Detaylar iç mekanda yer alıyor

2022 Volkswagen Jetta’da, 8 inç dijital gösterge paneli giriş seviyesinden itibaren standart hale getirildi. GLI paketinde ise ekranın boyutu 10 inç’e yükseliyor.

Jetta’nın giriş seviyesinde kumaş koltuklar, üst seviyelerdeyse suni deri veya deri koltuklar bulunuyor. GLI versiyonundaysa delikli deri koltuklar ve çeşitli kırmızı detaylar yer alıyor.

2022 Jetta’da ısıtmalı ön ve arka koltukların yanı sıra havalandırma özelliğine sahip ön koltuklar da isteğe bağlı olarak sunulan seçenekler arasında yerini alıyor.

Jetta’nın yeni versiyonu

Jetta’nın yeni kaputu altında 1,5 litrelik benzinlik ünitesi yer alıyor. 160 beygir güç ve 250 Nm tork üreten dört silindirli turbo ünite 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzımanla alınıyor.

Jetta GLI ise 2,0 litre EA888 üniteyle eşleştirildi. 231 beygir güç ve 350 Nm tork üreten motor, 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile tercih edilebiliyor.

2022 Volkswagen Jetta’nın bu yılın son çeyreğinde ABD’deki bayilerde yerini alması bekleniyor. Otomobilin fiyatı henüz belli olmasa da ABD’deki Volkswagen lansmanında konuşan Volkswagen yetkilileri 2022 model Jetta’nın 2021 modelinden daha pahalı olacağını açıkladı.

Xiaomi artık Mi markalı ürünleri piyasaya sürmeyecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir