Vivo X100 Pro+ 200MP Periskop kamera ile gelecek

 Vivo X100 Pro

Vivo X100 serisi sadece ve sadece fotoğrafçılığa odaklanacağı söyleniyor. Gelen son bilgilere göre, özel yapım 200 megapiksel periskop telefoto kameraya sahip olacağı.

Vivo X100 ailesi  X100 Pro ve X100 Pro+ olmak üzere toplam  üç modelden oluşacak. En çok ilgi çeken model olan Vivo X100 Pro+ ise 200MP’lik bir periskop kamera barındıracak.

Digital Chat Station’a göre yaklaşmakta olan akıllı telefonun 200 megapiksel periskop kamerasının titiz bir özelleştirmeden geçtiğini söyledi. Bu kamera, önceki modellerde kullanılan Sony  IMX890 ve IMX866 sensörlerinin optik performansını rahatlıkla aşacağı söyleniyor.

Bir başka sızıntı ise Vivo ve Samsung arasındaki işbirliği nedeniyle kullanılacak olan sensörün Samsung HPV olarak adlandırılacağı öne sürüldü. Samsung HP3 üzerine inşa edilmesi beklenen bu kompakt kamera sensörünün 1/1.4 inç boyutunda olması ve 3x ya da 5x doğal optik zoom özellikleri sunması bekleniyor.

 Vivo X100 Pro

Ayrıntıları sızdıran kaynaklara göre, gelişmiş yapay zeka algoritmalarının entegrasyonu, kullanıcılara olağanüstü bir 10x optik yakınlaştırma deneyimi yaşatacak.

Vivo X100 ve X100 Pro,  Dimensity 9300 yonga setine sahip olacak. Bu yonga seti henüz piyasaya sürülmedi. Yonga setinin Ekim veya Kasım aylarında ortaya çıkması muhtemel.

Çığır açması beklenen 200MP kameraya sahip Vivo X100 Pro+ ise Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile gelmesi muhtemel.

 Vivo X100 Pro

X100 Pro+’nın 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Vivo tarafından bu telefon hakkında resmi olarak hiçbir şey açıklanmadı. Ayrıca üç telefonun da küresel olarak piyasaya sürülüp sürülmeyeceği de bilinmiyor.

Vivo’nun bazı telefonları yalnızca Çin pazarı için piyasaya sürüldüğünü biliyoruz.  X90 serisinin en üst modeli olan X90 Pro+’nın Çin dışındaki pazarlarda piyasaya sürülmediği göz önüne alındığında, X100 Pro+’nın küresel olarak piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek.

Görevimiz Tehlike serisi hala rekor kırıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir