Vestel Z30 çentikli ekranıyla resmen duyuruldu!

vestel

Yukarıdaki fotoğraf Venus Z30’a ait değildir. Telefonun kendi fotoğraflarını takip eden dakikalarda sizlerle paylaşacağız.

Vestel, IFA 2018 kapsamında yeni çentikli panele sahip telefonu Vestel Z30’u duyurdu. İşte yeni telefonun özellikleri ve diğer detayları!

Vestel Z30 Berlin’de kendini gösterdi

Yepyeni yerli telefonumuz Berlin’de sahneye çıktı! Geçtiğimiz aylarda duyurulan Z20’nin ardından gelen halef model, özellikle daha güncel tasarımıyla ön plana çıkıyor. Eski modelin aksine çerçevesiz ve yeni moda çentiğe sahip panelle gelen Venus Z30, nihayet yeni trendi yakalayabilmiş durumda. Zira Z20, tasarımı itibariyle oldukça iddiasız bir telefondu.

Sadece tasarım değil yepyeni güncel özellikler de modelle birlikte bizi karşılıyor. Bunlardan ilki çentiğin içerisinde bulunan yüz tanıma sensörü. Vestel, yeni nesil sisteme rağmen parmak izi okuyucuyu da arka tarafta alternatif olarak bırakmış. Bu arada, parmak izi sensörünün hemen üzerinde dikey yerleştirilen bir çift kamera kurulumu yer alıyor. Buradaki sensörler 16 MP ve 2 MP çözünürlüğünde.

Öte yandan 6.18 inçlik büyük bir ekran bizleri karşılıyor. Bu ekran, 19:9 oranlı ve Full HD+ çözünürlüğe sahip. Yongaseti ise eski neslin aksine Qualcomm değil MediaTek; Helio P23 cihaza güç veren çipset olarak görev alıyor. 3000 mAh’lik batarya da cihaza gücü veren ünite. Bunların yanında 64 GB artırılabilir dahili bir depolama ve 4 GB‘lık bellek diğer donanımsal özellikler arasında.

Kutusundan Android Oreo kurulu olarak çıkacak modelin fiyatı ise henüz duyurulmuş değil. Önümüzdeki günlerde detaylar netleşecektir.

Bim’in Apple aksesuarları sahte çıktı!


Yorumlar kapatıldı.