Vespa en yeni modellerini tanıttı

vespa

Mevcut tüm modellerin sergilendiği özel organizasyonda, yeni modeller Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” ve Vespa GTV de ilk defa tutkunlarıyla buluştu.

Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” ve Vespa GTV’nin üzerindeki örtülerin kaldırılmasıyla markanın tutkunları en yeni modelleri ilk defa incelediler.

Vespa GTV: Yarış dünyasından esinleniyor!

Markanın kışkırtıcı ve merak uyandıran yanını öne çıkaran yeni  GTV, sportif, modern, klasik ve cesaretin çarpıcı bir kombinasyonunu oluşturuyor. Vespa’ya adını veren Vespone’nin (Yaban Arısı) gezgin ruhunu benimseyen GTV’de, tek minderli, iki renkli selenin arka kısmına gövdeyle uyumlu bir aksesuar kapağı eklenebiliyor.

 vespa

Modelin yarış motosikleti vurgusu, kanal bölümünde turuncu dokunuşları ve mat siyah renkte sportif jant tasarımıyla kendini gösteriyor. GTV’nin farklı göstergeleri, karakteristik boru tipi gidona orijinal bir dirsekli braket kullanılarak bağlanıyor ve yarış dünyasından ilham alan üst rüzgarlığın içine yerleştiriliyor.

GTV, mat siyah bir yüzey ve yanlarda kontrast sağlayan turuncu grafiklerle tasarlandı. Nero Convinto siyah ve mat Avvolgente Bej renk seçeneği de sunuluyor. 300 cc’lik tek silindirli HPE (Yüksek Performanslı Motor),  GTV’nin cesur bir performans sunmasını sağlıyor.

Dört supaplı zamanlama, sıvı soğutma ve elektronik yakıt püskürtme sistemleriyle 17,5 kW’a (23,8 HP) kadar güç sağlayan  GTV, bir Vespa motosiklette bulunan en güçlü motora sahip.

vespa

Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny”

2011 yılında prototip olarak tanıtılan, 2013 yılında da seri üretime geçirilen 946 Serisi için, 10. üretim yılına özel olarak, yıllık 1.000 adetlik limitli, 946 10. Yıl Serisi “Bunny” adındaki özel bir versiyonu Türkiye’de satmaya başladı.

1946 yılında üretilmeye başlanan MP6 modeline göndermeler yaparak 10 yıl önce yollarla buluşan  946 Serisi, bu sınırlı üretimde Çin’in 12 hayvanlı ay takvimine göre üretilirken, ilk seneye özel olarak “Tavşan Yılı” teması benimseniyor. Takip eden 12 sene boyunca, ay takviminde o yıla özel hayvan sembollerinden ilham alınarak, sınırlı sayıda ve numaralandırılmış modellerin üretilmesi de planlanıyor.

Tüm dünya için sadece 1.000 adet üretilecek  946 10. Yıl Serisi “Bunny”nin, 150 adedinin Türkiye’ye gelmesi planlanıyor. 946 Serisi’nin güvenli ve eğlenceli karakteri, tavşan süslemeleri, özel yeşil renk, siyah sele ve gidonlarla bu sınırlı üretimde kullanılıyor  .

Samsung Galaxy A05’in yeni görselleri sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir