Valve neden Steam Deck’i tercih ettiğini açıkladı

Steam Deck satışları

Kısa süre önce satışa sunulan Steam Deck, şimdiye kadar başarılı bir satış performansı sergiledi. Peki Valve neden ev konsolu yerine mobil bir konsol tercih etti?

Valve neden Steam Deck’i tercih ettiğini açıkladı! Oyun dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Valve, Nintendo Switch’e benzer bir oyun konsolu tasarlamıştı. Kısa süre önce satışa sunulan bu konsol genel anlamda hayli ilgi gördü.

Çünkü Valve tarafından tasarlanan bu konsol PC oyunlarını, el konsolunda oynama imkanı veriyor. Hali hazırda bu imkanı sunan tek bir isim bulunuyor. O da Nintendo Switch. Fakat Switch, günümüz şartlarına göre çok güçsüz kaldığı için çoğu oyunu desteklemiyor.

Valve tarafından geliştirilen konsol ise Switch’e oranla kat ve kat daha güçlü. Dolayısıyla PC oyunlarını rahatlıkla çalıştırabilecek seviyede. İşin güzel yanı ise bu konsol için ekstradan oyunlar satın almanıza gerek olmayacak. Hali hazırda Steam hesabınızda yer alan oyunları indirip bu konsolda deneyimleyebiliyorsunuz.

Steam Deck daha uzun pil ömrü sağlamaya odaklanıyor

Valve neden Steam Deck’i tercih ettiğini açıkladı

Peki Valve neden böyle bir hamle yapma geri duydu. Valve patronu Gabe Newell oyunun geleceğinin mobil platformlara kaydığını söylüyor. Newell’a göre insanlar artık konsolları açıp tv başında oyun oynamak istemiyorlar.

Boş buldukları her vakitte, ceplerindeki konsolu çıkarıp oyunlarına kaldıkları yerden devam etmek istiyorlar.

Bakalım Valve’in yeni el konsolu satış rakamları bazında beklentileri ne derece karşılayacak. Bunu zamanla göreceğiz.

Sigortam.net, tüm altyapısını müşteriyi merkeze alan bir yaklaşımla yeniledi