Sigortam.net, tüm altyapısını müşteriyi merkeze alan bir yaklaşımla yeniledi

Sigortam.net

Sigortam.net, ‘Müşterinin Şampiyonu’ olmak vizyonuyla tüm altyapısını, müşteriyi merkeze alan, anlayan, tanıyan ve kişiselleştiren bir yaklaşımla yeniledi.

Türkiye’de insurtech alanında tartışmasız lider konumda olan ve kurulduğu günden bu yana 7 milyona yakın müşteriye hizmet veren Sigortam.net , daha yalın, daha anlaşılır, değişen müşteri ihtiyaçlarına anında çözüm üreten, etkileşimli ve yenilikçi bir web sitesiyle müşterilerinin karşısına çıktı.

Kabuk değiştirme sürecinde Türkiye’de dijital sigortacılıkta bir ilke imza atan Sigortam.net, yapay zekâ algoritmasıyla müşterilerine düşük fiyat, geniş kapsam ve fiyat-performans açısından üç alternatifli şeffaf bir yönlendirme sunmaya başladı. Şirket, bu şeffaf yönlendirme ve bağımsız skorlama altyapısı için kendi bünyesindeki Türk mühendislerin yanı sıra Türkiye’nin köklü üniversitelerinden ODTÜ ile birlikte çalıştı.

Sigortam.net

“Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak istiyoruz”

Ünlü oyuncu Cengiz Bozkurt’un yüzü olduğu yeni reklam filminin de gösterildiği ve Sigortam.net’teki dönüşümün detaylarının paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz, yeni nesil teknolojik çözümleri insan dokunuşuyla harmanlayarak sigorta alanında müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedeflediklerini belirtti. Sigortam.net’in 22 yıldır sektörde öncü adımlar atan bir şirket olduğunu belirten Uludüz, şunları söyledi:

“Ülkemizin en büyük insurtech markasıyız. Insurtech dikeyinde penetrasyonu artırma hedefimiz var. Hem teknolojik altyapımız hem nitelikli insan gücümüzle bunu başaracağımıza inanıyoruz. Fintech ekosisteminin parlayan yıldızı insurtech, sektördeki tüm paydaşların yaşamlarını kolaylaştıracak inovatif çözümleri bünyesinde barındırıyor. Biz de inovatif bir yaklaşımla müşterilerimize sunduğumuz hizmeti mükemmelleştirmek amacıyla tüm teknolojik altyapımızı yeniledik. Vizyonumuz, ‘Müşterinin Şampiyonu’ olmak. Sigorta gibi komplike bir dünyayı müşterilerimiz için netleştirmek, karmaşık bir ürün olan sigortayı çok daha anlaşılır, basit, uygun ve erişilebilir hale getirmek istiyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize ‘kazancın net’ diyerek, uygun fiyat, doğru ürün ve iyi deneyim yaşatmak için çalışıyoruz. Şimdi müşterilerimizin kafasını daha da netleştirecek adımlar atıyoruz. Dijitalleşme ve teknolojinin imkanlarını en üst düzeyde kullanırken, uzman insan kaynağımızla müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her an yanlarında olmak istiyoruz. Büyük bir telesatış, satış sonrası danışmanlık ve hasar ekibimiz var. Müşterilerimize uçtan uca 7/24 sunduğumuz hizmeti geliştirmeye odaklanıyoruz.”

“Şeffaf ve doğru bilgilendirme kırmızı çizgimiz”

Yeni dönemde müşterilerin kafalarındaki soru işaretlerine daha net yanıtlar bulabilecekleri bir yapıya kavuştuklarını vurgulayan Bora Uludüz, şöyle devam etti:

“Türkiye’de dijital sigortacılığın lider pazaryeriyiz. 22 farklı sigorta şirketiyle çalışıyoruz. Toplumda sigorta bilincini geliştirmeyi de önemli bir sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Yeni dönemde müşterilerimize tüm tekliflerin yanı sıra düşük fiyat, geniş kapsam ve fiyat-performans açısından üç alternatifli şeffaf bir yönlendirme sunmaya başladık. Bu teknolojinin arkasında güçlü bir yapay zekâ algoritması var. Dünyanın en iyi örneklerinden yola çıkarak oluşturduğumuz yeni sitemizi, bünyemizdeki Türk mühendisleri ve Türk yazılımcıları geliştirdi. Müşterilerimizin ihtiyacı ve menfaati odak noktamız. Bu nedenle şeffaf ve doğru bilgilendirme kırmızı çizgimiz. Buradaki şeffaf yönlendirme ve bağımsız skorlama altyapısı için ülkemizin köklü üniversitelerinden ODTÜ ile çalışıyoruz.”

General Mobile GMWatch akıllı saat inceleme