Uzay Aracı Yakalandı!

uzay araci

Uzay Aracı ABD ile beraber bulundu.

Şimdiye kadar hiçbir resmi bilginin bulunmadığı X-37 Bile ilgili sadece kulaktan dolma bilgiler bulunuyor. Saklanan Uzay Aracının casus Uçak ya da Uzay Silahı olarak denendiği söyleniyor; fakat bu söylemlerin hiçbiri resmi olarak doğrulanmadı.

İnsansız Hava Aracı olan ve amacı açıklanmayan X-37B’nin uzunluğu; 9, kanat açıklığı ise 4.5 metre. Uzay Aracı, enerjisini ise Güneş Panellerinden ve Li-Ion bataryalardan sağladığı elektrikle çalışıyor.

5 ton ağırlığında ve yerden 900 km yükseğe kadar çıkabilen araç, Dünya’ya tıpkı bir Uçak gibi iniş yapabiliyor. ABD Hava Kuvvetleri’nin projeyle ilgili olarak yalnızca yörüngede bazı deneyler yaptığı söylense de Uzay Aracının casusluk yapıp uyduları dinlediği söyleniyor.

uzay-araci

-Çin uzay programının dinlendiği belirtiliyor- Ayrıca yeni bir tür silah geliştirildiğine dair ciddi açıklamaların yapıldığı X-37B’nin, yörüngede bulunan tüm Uyduları imha edebileceği iddia ediliyor.

Bir başka iddiaya göre ise yeni bir tür silah geliştiriliyor. X-37B’nin yörüngedeki Uyduları imha edebileceği ileri sürülüyor. Bazı gözlemciler ise Washington’ın X-37B aracılığıyla Çin Uzay Programını gözetlediğini savunuyor.

Asus’tan Hoparlörlü Tablet Kılıfı