Ucuz Galaxy S10 modelinde merakla beklenen özellik yok!

AndroidPIT samsung galaxy iris scanner

Samsung şu aralar Galaxy Note 9 modeline yoğunlaşmış olsa da teknoloji gündemi daha çok önümüzdeki sene satışa sunulması beklenen Galaxy S10 modellerine yoğunlaşmış durumda.

Bilindiği üzere Samsung önümüzdeki ay özel bir etkinlik düzenleyecek. 9 Ağustos’ta düzenlenecek olan etkinlikte Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 9 tanıtılacak. Telefonun tanıtılmasına 1 aydan az bir süre kalmış olmasına karşın, teknoloji gündemindeki genel başlıklar Note 9 yerine Galaxy S10 modellerine yoğunlaşmış durumda. Çünkü Samsung devrimsel tarzdaki pek çok yeniliği Note 9’da değil yeni S10 modelleriyle getirecek.

Ucuz Galaxy S10 modelinde o özellik olmayacak!

Son sızdırılan raporlara bakacak olursak, Samsung önümüzdeki yıl 3 farklı S10 modeli ile karşımıza çıkacak. Bu modellerin ikisi üst düzey özelliklerle donatılırken, bir tanesi ise özellikleri biraz daha kırpılmış bir şekilde raflardaki yerini alacak.

Yani kabaca Samsung’un da aynı Apple gibi bir politika izleyeceğini söyleyebiliriz. Bilindiği üzere Apple da bu sene 3 yeni iPhone modeli tanıtacak. Bu modellerden birisinin LCD ekranlı, tek kameralı ve dolayısıyla daha ucuz olması bekleniyor.

Peki Samsung ucuz Galaxy S10 modelinde ne gibi kırpmalar yapacak? Sızdırılan bilgilere göre, diğer iki modelde parmak izi okuyucusunu ekranın altına taşıyacak olan Güney Koreli şirket, ucuz modelde ise parmak izi okuyucusunu telefonun arkasına ya da yan kısmına konumlandıracak.

Ayrıca ucuz modelde tek bir kamera bulunurken, diğer modellerin birisinde 2, Plus segmentinde olanda ise 3 kamera bulunması gündemde.

Yine de Galaxy S10 modellerinin tanıtılmasına daha uzun bir süre var. O yüzden şimdilik bu tarz söylentilere pek güvenmemek gerekiyor.

Karşınızda Xiaomi Mi Max 3


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir