Ana sayfa Otomobil Uber Türkiye operasyonlarını durdurmak zorunda kalacak!

Uber Türkiye operasyonlarını durdurmak zorunda kalacak!

İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, Uber için düğmeye bastı. Uber Türkiye operasyonlarını durdurmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Uber ile Türkiye arasındaki gerginlikten dolayı geçtiğimiz aylarda Uber bazı servislerini Türkiye’de durdurma kararı almış ancak yine ülkemizde hizmet vereceğini açıklamıştı. Ancak bugün yaşanan gelişmelerden dolayı Uber Türkiye operasyonlarını durdurmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

iOS 13.1.3 güncellemesi yayınlandı!

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneği’nin, Uber’e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davada karar bugün çıktı. Karara göre; İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, davayı kabul ederek UBER’in haksız rekabet oluşturduğuna hükmetti. Mahkeme, Uber mobil ve Uber.com’a erişimin engellenmesine karar verdi.

Uber Türkiye

Uber’in şimdilik ülkemizdeki operasyonlarını ne zaman sonlandıracağı bilinmiyor. Ancak bu karara firma tarafından itiraz gelecektir. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Uber‘in ülkemizde yasaklanma kararı, ülkemize karşı ABD tarafından sözde yaptırım uygulanacağının açıklanmasının ardından gelmesi de çok manidar oldu diyebiliriz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler