Twitter’dan ilk 6 aylık rapor!

Twitterdan ilk 6 aylik rapor

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter için ilk 6 aylık Şeffaflık Raporu açıklandı.

Açıklanan raporda dikkat çeken noktalardan birisi de Türkiye’nin şirkete yaptığı içerik kaldırma talebinin 2014 yılına eşit olması…

Twitter'dan ilk 6 aylik rapor!

Twitter, 2015’in ilk altı aylık dönemini kapsayan Şeffaflık Raporu‘nu açıkladı. Rapora göre, Türkiye’nin şirkete yaptığı içerik kaldırma talebi 2014 yılı toplamını aştı. En çok içerik kaldırma talebi sayısında Türkiye ilk sırada yer alırken, Rusya ikinci oldu. Hükümetlerin kişisel hesap bilgilerine erişim taleplerinde ise Türkiye üçüncü sıraya yerleşti.

Twitter‘ın raporuna göre, Türkiye’nin, 2015’in ilk 6 ayında yaptığı içerik kaldırma talebi, 2014 toplamını aşarak 400’ün üzerine çıktı. En çok içerik kaldırma talebi, toplam 718 ile Türkiye’den yapıldı. Türkiye’yi, 68 taleple Rusya izledi.

Twitter‘a yapılan mahkeme kararıyla 442 içerik kaldırma talebinin 408’inin kaynağı ise Türkiye. Türkiye’den devlet kurumları ve polis tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin sayısı 310. Şeffaflık Raporu‘na göre hükümetlerin kişisel hesap bilgilerine erişim taleplerinde de, bir önceki rapora kıyasla yüzde 52 oranında artış oldu.

Toplam 4 bin 363 hesap bilgisi talebinin 2 bin 436’sı Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapıldı. Japonya 425 taleple ikinci, Türkiye de 412 taleple üçüncü ülke oldu. Türkiye’nin talepleri doğrultusunda ayrıca Twitter‘da 125 hesap donduruldu, 1668 mesaj da silindi.

Steam Machine çıkış tarihi belli oldu!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir