Twitter yüksek profilli hesaplar hakkında yeni bir sistem kuruyor

Twitter yüksek profilli hesaplar hakkında yeni bir sistem kuruyor

Twitter platformundaki yüksek profilli kullanıcıları korumaya yönelik bazı adımlar atacak. Son raporlara göre Twitter’ın potansiyel trol saldırılarından kurtulmanıza yardım etmeye hazır bir sistemi var. İşte detaylar.

Bloomberg’in bildirdiği bir rapora göre, Twitter, potansiyel olarak diğer kullanıcılar tarafından saldırıya uğrayabilecek binlerce hesabın dahili bir listesi olan Project Guardian’ı geliştiriyor. Bu listede olmak, Twitter’ın denetleme sistemlerinde bu kullanıcılarla ilgili şikayetleri hızlı bir şekilde takip edecek. Ancak yüksek profilli kullanıcılar için de bir sınır olacak. Facebook’un ünlülerin ve politikacıların platformun kurallarını çiğnemesine izin verdiği için eleştirilen VIP’lere yönelik muamelesinin aksine, Twitter’ın sistemi kullanıcılara mutlaka daha fazla ayrıcalık tanımayacak.

Twitter yüksek profilli hesaplar hakkında yeni bir sistem kuruyor

Koruma altına giren profiller arasında bazı tanınmış sporcular, medya şahsiyetleri ve politikacılar olacak. Ancak Twitter’ın site bütünlüğü başkanı Yoel Roth, Bloomberg’e listenin ünlü kullanıcıları içermediğini söylüyor. Bahsettiğimiz gibi, sistem viral hale gelen normal insanları korumaya da yardımcı olacak.

İdeal bir dünyada, Twitter her kullanıcıya aynı miktarda güvenlik desteği vermeli. Ancak Bloomberg’in belirttiği gibi, şirket şu anda bunu yönetmek için çok fazla denetleme talebi alıyor. Belki de bu, kullanıcı güvenliğinin kullanıcı büyümesiyle orantılı olarak ölçeklendirilmesi gerektiğine dair bir argümandır. Project Guardian bazı kullanıcıları korumaya yardımcı olurken, aynı zamanda Twitter’ın kendi imajına da zarar verebilecek tacizi bastırması için akıllı bir yol.

AirPods Pro 2 ve üç yeni Apple Watch 2022 sonbaharında piyasayada

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir