Ana SayfaGenelTwitter yaptığı bir hileyi itiraf etti!

Twitter yaptığı bir hileyi itiraf etti!

Twitter, tamamen Elon Musk’a ait olma olasılığına hazırlanırken bir hatasını itiraf etti. Şirket daha önce 2019 ve 2021 arasındaki kullanıcı rakamlarını abarttığını söyledi. İşte detaylar.

Twitter, en yeni mali raporlarında, birden fazla hesabı olan kullanıcıların yanlışlıkla birden fazla hesap olarak sayıldığını söylüyor. Rakamlardaki fark her iki durumda da hiçbir zaman 2 milyondan fazla değil, ancak raporun esas doğas şirketin aslında sınırlı bünyesini yansıtıyor. Gelir açısından, Twitter ilk çeyrekte 1,20 milyar dolar gelir elde etti ve bunun 1,11 milyar doları reklamlardan geldi. Veri satışları ve diğer işletmeler arası hizmetleri içeren “abonelik ve diğer gelirler” yoluyla 94 milyon dolar daha kazanıldı. Twitter’ın mobil reklam platformu aracılığıyla da ciddi gelir elde edildi. Buna rağmen şirket, geçen yılın aynı çeyreğinde 52 milyon dolarlık mütevazı bir kazanca kıyasla 128 milyon dolarlık işletme zararı açıkladı.

Twitter yaptığı bir hileyi itiraf etti!

Şirket, kullanıcı rakamlarını “ortalama para kazanılabilir Günlük Kullanım (mDAU)” terimiyle tanımlıyor; bu, platformu kullanan ve gerçekten para kazanabileceği kişi sayısı anlamına geliyor. 2022’nin ilk çeyreğinde bu rakam ABD için 39,6 milyon, dünyanın geri kalanı için 189,4 milyon olarak gerçekleşti ve geçen yıla göre bu rakamlar önemli bir artış gösterdi. Şirket, kullanıcı düzeltmesinin bir parçası olarak, 2021’in 4. çeyreği için ABD’de 37.5 milyon mDAU ve uluslararası olarak 177,3 milyon mDAU’ya sahip olduğunu söyleyen güncellenmiş rakamlar yayınladı. Şirket şimdi Musk’ın kontrolü altında nasıl bir yol izleyecek göreceğiz.

Google Play Store güvenlik listelerini kullanıma sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting