Ana sayfa Genel Twitter ve Facebook Kullanımında Dünyayı Katladık!

Twitter ve Facebook Kullanımında Dünyayı Katladık!

Pek çok konuda bilişim sektöründe fazla pay sahibi olmayan ülkemiz, sosyal medya servisi kullanımında dünyanın en büyüklerini katladı.

Türkiye, twitter ve Facebook kullanımında inanılmaz bir paya sahip ve söz konusu sitelerin ülkemizdeki kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Pek çok teknoloji temelli cihazlı kullanmakta geri kalsak da, Facebook ve Twitter’da dünya ikincisi payesi kazandık. İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim üyesi Mehmet Yakın, konuyla ilgili son derece dikkat çeken ifadeler kullandı.

https://i2.wp.com/benimmakalem.com/images/twitter_facebook.jpg?resize=476%2C372

Yakın, “Türkiye İstatistik KurumuBilişim Teknolojileri  Araştırması 2013 verilerine göre, 16-74 yaş grubundaki tüm bireylerin yüzde 39,5’i interneti hemen her gün veya haftada en az bir defa kullanıyor. Aynı dönem ve yaş grubunda internet kullanan bireylerin arasında düzenli internet kullanım oranı ise çok daha yüksek: Yüzde 91,6. Amerikalı yayın organı Financial Times’a göre Türkiye’de internet kullanıcısı sayısı 36 milyonu aşıyor. Nüfusun üçte biri Twitter’ı takip ederken, üçte ikisi ise Facebook’a bağlanmaktan hiçbir koşulda vazgeçemiyor.” açıklamasını yapyı.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler