Apple’dan önce Samsung yapıyor! Galaxy Smart Tag geliyor!

Galaxy Smart Tag

Apple’ın AirTags’i tanıtmasını beklemeyen Samsung, elini çabuk tutarak Galaxy Smart Tag modelini tanıtacak. Peki, bu ne işe yarayacak?

Samsung’un, Apple’ın uzun süredir beklenen AirTags ürününün rakibi olarak konumlandırıldığı görülen Galaxy Smart Tag adlı bir öğe izleyici geliştirdiği söyleniyor. Ağustos ayında, Samsung Galaxy Note 20’nin lansmanının yanı sıra, Güney Koreli şirket, SmartThings Find özelliğinin uyumlu Galaxy ürünlerini daha doğru bir şekilde nasıl bulabileceğini açıkladı. Şimdi Samsung’un bu yazılımı etiket benzeri bir öğe izleyici için kullandığı iddia ediliyor.

SamMobile, Endonezya Telekom Sertifikasyon dosyalarında “Galaxy Smart Tag” adında ve EI-T5300 model numaralı yeni bir cihaz tespit etti. İsme göre, ürünün Samsung’un SmartThings Find özelliği ile entegre olacağı ve konum takibi sunacağı varsayılmaktadır.

Apple’ın söylentilerine göre AirTag’lerle paralellik çarpıcı. Kapsamlı patent başvuruları, tasarım sızıntıları, Apple destek materyallerine erken yerleştirme ve iOS kodu dahil olmak üzere, Apple’ın ultra geniş bantlı bir öğe izleyiciyi piyasaya sürmeye hazırlandığına dair çok büyük miktarda kanıt var.

Samsung Galaxy S21 yeni renkleri ile göründü

Samsung daha önce 2018’de SmartThings markası altında GPS’li LTE etkin bir öğe izleyiciyi piyasaya sürdü. Ancak o zamandan beri kullanımdan kaldırılmış gibi görünüyor.

SamMobile, Samsung’un ürün izleme etiketini ultra geniş bant teknolojisine dayandırmaya çalışabileceğini öne sürüyor. AirTags’in, Apple’ın ekosisteminin temelini oluşturmaya çalıştığı bildirilen U1 ultra geniş bant yongasına dayandığı söyleniyor.

Galaxy Smart Tag

Samsung’un dosyalama konusundaki spekülasyon doğruysa, ürün takibi, Samsung ve Apple arasındaki doğrudan rekabetin bir başka cephesi olacak gibi görünüyor. Apple’ın Apple Card ile tüketici kredisine girmesinin ardından, bu yılın başlarında Samsung, Samsung Pay Card’ı izledi. Dün, Samsung’un Galaxy akıllı telefonlarıyla rekabet avantajı sağlamak için Apple’ın patentli periskop kamera teknolojisini durdurabileceği bildirildi. Anlayacağınız iki dev arasındaki savaş git gide alevlenecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir