Twitter CEO’su, en iyi ürün yöneticisini kovdu

Twitter CEO'su, en iyi ürün yöneticisini kovdu

Twitter zirvesinde yeni bir sarsıntı yaşanıyor. CEO Parag Agrawal, “ekibi farklı bir yöne çekmek” için şirketin tüketici ürünleri genel müdürü Kayvon Beykpour’u görevden aldı. İşte detaylar.

Şirket, şirketin gelir genel müdürü Bruce Falck’ın da ayrıldığını doğruladı. Yedi yıldır şirkette olan Beykpour, o sırada babalık iznindeydi. Sarsıntı, Twitter maliyetleri düşürmeye çalışırken, işe alımda şirket çapında bir duraklama ile birlikte geliyor. Asource, şirketin “çoğu işe alımı duraklattığını” ve “işçilik dışı maliyetleri geri çektiğini” söyledi. Şirketin Elon Musk’ın satın alma teklifini kabul etmesinden bu yana belirsizlikler içinde olduğu doğru. Musk’ın sistemi tamamen değiştirmesi ve yüksek ihtimalle farklı şeyler sunması söz konusu olacak. Musk, Twitter’ın mevcut yönetimine güvenmediğini ve anlaşmanın ne zaman biteceği konusunda aklında yeni bir CEO olduğunu söyledi.

Twitter CEO'su, en iyi ürün yöneticisini kovdu

Tüm bunlara rağmen, Agrawal kendi başına büyük değişiklikler yapıyor. En önemlisi, uzun süredir şirket içinde ve dışında sevilen bir ürün yöneticisi olan Beykpour’u işten çıkararak. The New York Times’ın bildirdiğine göre, Agrawal bir notta şirketin gelir ve kullanıcı büyümesi için hedeflere ulaşamamasından bahsetti. Musk, platform için daha da agresif hedefleri olduğunu açıkça belirtti. Kısa süre önce, Twitter’ın kullanıcı tabanını 2028 yılına kadar yaklaşık bir milyar kullanıcıya çıkarmayı planladığını belirtti. Maliyetleri azaltmak isteyen tek büyük platform Twitter değil. Meta ayrıca işe alım planlarını geri çekmeyi planladığını ve Reality Labs bölümündeki bazı projeleri sonlandırdığını söyledi.

Çin 180 metrelik hidroelektrik barajını 3D yazıcılar ile yapıyor