Twitter Android uygulaması için önemli bir yeniliğe imza atıyor

Twitter Blue dünya genelinde erişime açıldı

Twitter, Android uygulamasından DM’lere giren kullanıcılara daha görsel olarak çekici bir arayüz sağlayan bazı değişiklikler sunmaya başladı.

Twitter Android uygulaması için önemli bir yeniliğe imza atıyor. Sosyal ağın Android uygulaması yıllar içinde büyük ölçüde aynı kaldı, ancak bu güncelleme oldukça küçük olsa da kullanıcılara “genel olarak daha sorunsuz, daha tutarlı bir deneyim” sunmayı amaçlıyor. Twitter, ekiplerinin işletim sistemindeki deneyimi değerlendirip iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunu belirledikten sonra Android’deki DM’leri yeniden tasarlamaya başladığını söyledi.

Twitter, TikTok tarzı videoları benimsiyor

Aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, uygulamadaki mesajlar görünümü, altta daha yuvarlak konuşma balonları ve metin kutusu ile artık daha temiz görünüyor. Gelen kutusunun kendisi de çok daha az dağınık görünüyor ve satır sonlarından yoksun. Artık her istek için onları silmeyi kolaylaştıran bir “x” düğmesi de gösteren mesaj istekleri görünümü için aynı.

dm

Twitter Android uygulaması için önemli bir yeniliğe imza atıyor

Twitter, Android’deki DM’lere sadece parlak yeni bir kaplama vermiyor. Şirket ayrıca arka uç üzerinde çalıştığını ve uygun mimariyle yeniden oluşturduğunu, yanıt verme hızını ve kaydırma performansını iyileştirdiğini de söylüyor. Twitter, uygulamanın tweet yönlendirme yeteneklerinin yanı sıra mesaj oluşturucuyu da yeniden tasarladığını belirtiyor.

Twitter GIF'lere yeni bir özellik ekliyor

Şirket, tarihsel olarak Android uygulamasına yeni özellikler getirmekte yavaş davrandı – örneğin, arama, mobil platforma gelmeden önce neredeyse birkaç yıldır iOS ve web’de mevcuttu. Bu yılın başlarında Twitter, kullanıcıların tam olarak aradığı konuşmaları bulmayı kolaylaştırmak için aramanın kapasitesini genişletti. Bu özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir.

Samsung Galaxy A14 en ucuz 5G’li telefon olacak