Ana Sayfa Cep Telefonu Tuşlu Akıllı Telefonlar Dokunmatiklere Karşı

Tuşlu Akıllı Telefonlar Dokunmatiklere Karşı

Son teknolojik telefonların çoğu piyasaya dokunmatik ekran özellikleri ile sunulmaktadır. Ama bu dokunmatik ekranlara alışamayanlar ve eski tuş alışkanlığını bırakamayanlar var.

Bunlar için tuşlu akıllı telefonlar, hala revaçta ürünler olarak satılıyor. Özellikleri açısından dokunmatik ekrana sahip değiller. Bu da zaten tercih meselesidir. Ama şunu söyleyebiliriz ki dokunmatik ekran özelliğine sahip olanlar kadar kabiliyetli, tuşlu akıllı telefonlar vardır. Ama öyle bir moda haline gelmiş ki dokunmatik ekrana sahip akıllı telefonlar, birinin elinde tuşlu telefon görülmeye. Hemen farklı yakıştırmalar yapıla biliyor. Ne gibi mesela? Teknoloji özürlü gibi olabilir. Herkes yapmaz ama yinede farklı bir duygu oluşuyor içimizde. Neyse biz burada tuşlu telefonlarında en az dokunmatik ekrana sahip akıllılar kadar akıllı yani teknolojik olduğunu yazacağız. Kimse onları küçük görmesin diye…

blackberry-q10-ofic

Tuşlu akıllı telefonlar arasında çok iyi özelliklerle karşımıza çıkan ürünler var. Kısaca bunlardan bahsedelim. Hem bu telefonlar dokunmatik ekrana sahip olanlarla aynı işi görebiliyor. Hem de fiyat olarak daha uygun. Bir dokunmatik ekrana sahip olmak için yüklü miktarda para neden ödeyesiniz ki? Ama modaya uyarım diyorsanız. Karar sizin, alabilirsiniz. Zaten bu teknolojik tüketimin paradoks haline gelişini de yazmak lazım. İleride belki yazarız.

Şimdi Blackberry Q10 telefonunun özelliklerine değinelim. Qwerty klavyeye sahip, kolay kullanım ve esnek yapıda olan bir klavyeyi sunuyor. Aynı zamanda 3.1 dokunmatik ekrana da sahiptir kendisi, ikisi bir arada farklı bir tarz. 1.5 Ghz hızı var. 64 GB’ye kadar arttırıla bilir hafızaya sahiptir. 10 saatlik konuşma süresine sahip batarya özelliği var. Görüntülü konuşması 8 mega pixel kamerasında rahatlıkla yapılabiliyor. Bizim sizin için seçtiğimiz model budur. Ama alternatif olarak sizler;  NOKIA E6, HTC CHACHA, Samsung olsun diyenler için tuşlu akıllı telefonum Galaxy Y Pro, Sony Erıcson TXT…

Bu ürünler en iyi tuşlu akıllı telefon markaları diyebiliriz. Tabi daha iyi olanları da vardır. Sizin ihtiyaçlarınızı daha farklı telefon karşılıyordur. O da sizin için en iyisidir. Ama biz sadece birkaç öneri sunuyoruz. Bunların ortak yanları klavyeye sahip olmaları, görüntülü konuşma gibi 3G teknolojisine sahip olmalarıdır. Kendi aralarında sağladıkları farklı özelliklerle ayrılıyorlar. Telefonum tuşlu olsun ve akıllı olsun diyenlere önerilerimiz bunlardır.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting