Türkiye’nin rakibi belli oldu: Dünya Kupası hayal!

Continental den Dunya Kupasına Ozel Yarisma

Türkiye’nin 2022 FIFA Dünya Kupası elemelerindeki rakibi belli oldu. Sosyal medya adeta yıkıldı. İşte detaylar!

Türkiye’nin rakibi belli oldu: Dünya Kupası hayal! Türkiye FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri grup maçlarını bildiğiniz gibi tamamladı. Grubunu ikinci sırada tamamlayan milliler, play-off oynama hakkı kazandı. Maalesef ki seri başı olmadığımız kuralarda eşleşmeler öncesinde aslında umudumuz yüksekti. Ancak kura sonucu ortaya çıkan sonuç, umutlarımızı ciddi manada zedeledi. Türkiye’nin çektiği kura sonrasında sosyal medya resmen yıkıldı.

Türkiye’nin rakibi belli oldu: Dünya kupası hayal!

Ülkemizin play-off turundaki ilk rakibi Cristiano Ronaldo’lu Portekiz oldu. Maçı deplasmanda oynayacak olmamız da bizim adımıza ciddi bir şanssızlık. Yarı finalde bizi ilgilendiren bir diğer eşleşme ise Kuzey Makedonya – İtalya oldu.

En fazla kazanan futbolcular

Yani Türkiye Portekiz’i geçse dahi finalde bir futbol mucizesi gerçekleşmezse İtalya ile karşılaşacak. Bu durum sosyal medyada gündem olurken, çoğu kişinin yorumu dünya kupasının hayal olduğu yönünde. Ancak yine de topun yuvarlak olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca elemelerin tek maç üzerinden gerçekleşecek olması da bir başka avantajımız olarak görünüyor. Zira siz de takdir edersiniz ki bu takımları iki maçlı sistemde elemek çok daha zor olacaktı. Play-off yarı final maçlarının 24 Mart 2022’de, final maçlarının ise 29 Mart 2022’de oynanacağını da hatırlatmış olalım. Peki sizce A Milli takımımızın Portekiz karşısında şansı ne? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

2022 Ford Ranger yeni tasarımıyla geldi: Canavar gibi araç