Ana sayfa Genel Türkiye'nin Kripto parası yakında üretilecek

Türkiye’nin Kripto parası yakında üretilecek

Dünyanın en çok kripto para kullanıcısının bulunduğu Türkiye’nin kripto parası yakın bir zamanda üretilecek. 2019-2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı Değerlendirildiğinde Türkiye’nin kripto para üretimine de başlayacağı ortaya çıktı. İşte Kripto para meraklılarını heyecanlandıracak haberimizin detayları.

Facebook gibi şirketlerin bile kripto para üretmeye başladığı günümüz dünyasında, Türkiye son derece önemli bir karar aldı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, blok zincir tabanlı dijital merkez bankası kripto parası üretilecek ve bunu yapmanın tek yetkili organı bulunacak.

Türkiye’nin kripto parası uluslararası alanda geçerli olacak

Son dönemlerde kur fiyatlarındaki aşırı oynaklık nedeniyle uluslararası ticaret bile zor durumda kalabiliyor. Ancak bu yeni çıkarılacak olan kripto para birimi sayesinde kur nedeniyle ortaya çıkacak mağduriyetler engellenecek.

Bu proje 11. Kalkınma Planı kapsamında ortaya çıktı ve muhtemelen 2020 yılının sonlarına kadar faaliyete geçmiş olacak. Kripto para ile ödeme sisteminin neredeyse bütün sektörlere getirilmesi planlanıyor.

Türkiye’nin kendi kripto parası olarak piyasaya sunacağı bu yeni birimin, henüz ne kadarlık değer ile açılış yapacağı bilinmiyor. Ayrıca Türkiye’nin kendi kripto parasını rekabet için üretmeyeceği de kesin. Daha çok kur dalgalanmalarını korumak için yapılacağı söyleniyor. Türkiye’nin kendi kripto para biriminin olması, sizce ne tür etkiler yaratacak? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Türkiye’nin 500 büyük şirketi Walmart’ın gerisinde kaldı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler