Türkiye’de tercih edilen telefon markası bakın hangisi oldu

Türkiye'de tercih edilen telefon

Türkiye’de tercih edilen telefon markası yapılan yeni araştırmalarla ortaya çıktı. Özellikle Türkiye’de bazı akıllı telefon markaları diğerlerine göre daha fazla tercih ediliyor.

Hem Avrupa hem de Asya için önemli bir pazar olan Türkiye’de tercih edilen telefon markası açıklandı. Özellikle Türkiye’de çok büyük bir popülerlik kazanmayı başaran bu marka çok güçlü bir ilerleme kaydediyor. Bağımsız araştırma şirketleri tarafından yayınlanan rapora göre Vivo Türkiye’de lider oldu.

Türkiye'de tercih edilen telefon

Kısıtlı bir grup ile yapılan araştırmalara baktığımızda 1301 kişinin görüşlerinin alındığı görülüyor. Bu kişilere sorulduğunda yüzde 72 gibi bir bölümü Vivo markasını tercih ettiğini söyledi. Bu durum aslına bakacak olursak son derece ilginç. Vivo henüz Türkiye’de çok geniş bir ağa sahip değil.

Türkiye’de tercih edilen telefon markası

Birçok ülkede Apple veya Samsung gibi akıllı telefon markalarının ön planda olmasına alıştık. Mesela Apple, Çin’de bile çok güçlü bir konuma ulaştı. Şirket özellikle son dönemlerde iPhone satışlarını önemli ölçüde arttırdı.

Türkiye'de tercih edilen telefon

Android kullanıcısı olan bazı ülkelerde ise Samsung ön plana çıkıyor. Xiaomi yine aynı şekilde en fazla öne çıkan akıllı telefon şirketleri içerisinde yer alıyor. Hem fiyatlarının uygun olması hem de iPhone modellerine benzemesi nedeniyle tercih ediliyor. Fakat Türkiye’de işler biraz daha farklı ilerliyor.

Vivo Türkiye’de henüz yeni bir marka

Aslına bakacak olursak Vivo Türkiye’de henüz oldukça yeni. Bu durum böyle bir başarı yakalamasını neredeyse imkansız hale getirmişti. Fakat şirket Covid-19 pandemisine rağmen Türkiye’de fabrika açmayı başardı. Ayrıca bu fabrikada kendi ürünlerini hızlı bir şekilde üreterek piyasaya sürdü.

iPhone kullanıcıları, telefonunuz kapalı sanmayın!

Türkiye’de bu markanın çok hızlı bir şekilde yükseldiğini görüyoruz. Yapılan ankete baktığımızda sonuçlar bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.